Podobnie jak na początku transformacji tak i dzisiaj uważamy, że budowanie wspólnoty i solidarności jest najefektywniejszą odpowiedzią na światowe i lokalne wyzwania oraz kryzysy. Reprezentując wiele środowisk i branż naszej gospodarki, mówimy jednym i zdecydowanym głosem o tym, co najważniejsze: o przyszłości naszego rynku i społeczeństwa.
Historia Krajowej Izby Gospodarczej jest nierozerwalnie złączona z historią polskiej transformacji. Aktywnie uczestniczyliśmy w budowaniu demokracji w Polsce, zarówno od strony politycznej, jak i ekonomicznej. Razem ze zmianami w Polsce, zmieniał się polski biznes, a wraz z nim Krajowa Izba Gospodarcza. Wspólnie z tysiącami ambitnych polskich przedsiębiorców stawialiśmy pierwsze kroki na drodze do odpowiedzialnej społecznie gospodarki rynkowej i zjednoczonej Europy.




Obchodzimy Jubileusz wyjątkową konferencją

Do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów, którzy mają wpływ, idą pod prąd, tworzą wielkie idee, zadają trudne, ale celne pytania
Już 28 lutego w Warszawie, wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania o przyszłość Europy i świata
Współczesne kryzysy są dla nas punktem wyjścia do próby syntetycznego ujęcia, nazwania, a co za tym idzie: zrozumienia otaczającego nas świata. Budowa wspólnoty europejskiej była wielkim projektem cywilizacyjnym, na kanwie którego oparto społeczną i gospodarczą odbudowę Europy i jej ducha po katastrofie II Wojny Światowej. 80 lat później nikt nie ma wątpliwości, że rzeczywistość zmieniła się w sposób radykalny, tak więc należy zweryfikować, na których fundamentach możemy jeszcze budować i rozwijać nasz Wspólny Dom.
Wiele osób w Europie naiwnie liczyło, że pojęcie wojny zostało wymazane z naszych europejskich map i słowników. Choć wojna w Ukrainie trwa od 2014 roku, do dzisiaj nie potrafimy przejść nad nią do porządku dziennego. Wśród kluczowych tematów nie mogło oczywiście zabraknąć debaty na temat przyszłości i bezpieczeństwa Europy, nie tylko w kontekście konfliktów zbrojnych, ale również innych problemów, jak chociażby globalne migracje, czy kryzys klimatyczny. Wojny, uchodźstwo, zmiany klimatu to ponura triada naszej rzeczywistości, która wymaga zdecydowanych działań.
Mając za sobą 35 lat doświadczeń, niezmiennie patrzymy w przyszłość, która niesie kolejne wyzwania. Spektakularne osiągnięcia technologiczne każą nam nieustannie kontestować świat, który znamy. Futurystyczne fantazje nabierają realnych kształtów. Wystarczy chociażby wspomnieć o sztucznej inteligencji. Inteligencji, której rosnące z dnia na dzień możliwości jednych fascynują, drugich przerażają, a wszystkich stawiają w obliczu pytania: jak to zmieni nasze życie, społeczeństwo, gospodarkę.
Nie mamy wątpliwości, że nasz jubileusz przypada na trudne czasy. Będzie to więc zarówno moment radości, jak i refleksji.
Podsumowując minione 35 lat, chcemy poważnie zastanowić się, jak będą wyglądały kolejne dekady oraz jaką rolę jako Krajowa Izba Gospodarcza możemy odegrać w tej historii. Dlatego postanowiliśmy zorganizować trzy wyjątkowe dyskusje, które uświetnią naszą ceremonię.
Noblista gościem specjalnym jubileuszu KIG

35 lat KIG – od idei do Lidera
1.
DOŚWIADCZENIE – 35 lat działalności, zaufanie i partnerstwo
2.
WIEDZA – potencjał merytoryczny i kadrowy, unikalne know-how
3.
SIŁA SIECI KIG – blisko 170 Izb gospodarczych zrzeszonych w KIG
4.
SKUTECZNOŚĆ – 1 miliard zł pozyskanych dla przedsiębiorców
5.
BIZNES – rozwijamy relacje w Polsce i na Świecie
Przyszłość jest wspólnotą. Budujemy ją razem od 1990 roku




35. rocznica KIG odbywa się w czasie Polskiej Prezydencji w UE
Wspólnie kształtujemy polską gospodarkę: rozwijamy relacje biznesowe w Polsce i na świecie.
Razem kształtujemy nowe idee – nasze wydarzenia każdego roku gromadzą cenionych ekspertów i autorytety.
Aby sprostać współczesnym wyzwaniom, musimy działać wspólnie.
Partnerzy








Patronat honorowy

Partner technologiczny

Patroni medialni


Kontakt dla mediów