Europejski Tydzień MŚP z konkursem Youth Start-Up Competition

06.07.2023

Komisja Europejska ogłosiła konkurs Youth Start-Up Competition 2023

Youth Start-Up Competition

W ramach Europejskiego Tygodnia MŚP, Komisja Europejska ogłosiła konkurs Youth Start-Up Competition (YSC) 2023.

Czy jesteś gotowy, aby przenieść swój pomysł na start-up na wyższy poziom? Jeśli tak, nie przegap tej niesamowitej okazji, aby zaprezentować swoją innowacyjność, nawiązać kontakt z podobnie myślącymi osobami i zyskać widoczność dla swojego start-upu. Zacznij przygotowywać swój film wideo już dziś i przygotuj się, aby odcisnąć swoje piętno na świecie przedsiębiorczości. Termin składania ofert upływa w poniedziałek 25 września 2023 r.

Uczestnik

Konkurs jest skierowany do młodych przedsiębiorców w wieku od 18 do 25 lat z pomysłami na start-upy, które odzwierciedlają wartości UE takie jak zrównoważony rozwój, włączenie społeczne i innowacje technologiczne.

Zgłoszenie

Zgłoszenie polega na wypełnieniu elektronicznego formularza (dane kontaktowe, krótka biografia i zdjęcie), do którego należy załączyć film do 3 minut. W nagraniu należy opisać, po angielsku, pomysł na działalność, jego znaczenie i biznesplan.

Formularz konkursowy > Youth Start-Up Competition

Konkurs został ogłoszony na stronie UE – Promoting Enterprise blog.

Termin

Zgłoszenia można przesłać do 25 września 2023 r. (poniedziałek).

Ocena zgłoszeń

Zgłoszenia są oceniane bezpośrednio przez europejskie jury. Do finału zostaną wybrane trzy osoby. Finaliści zostaną zaproszeni na Zgromadzenie MŚP (SME Assembly), które odbędzie się od 13 do 15 listopada 2023 r. w Bilbao w Hiszpanii. W dedykowanej sesji YSC podczas wydarzenia finaliści będą mieli okazję zaprezentować swój pomysł na start-up oraz model biznesowy. Zwycięzca YSC zostanie wybrany na podstawie trzech podstawowych kryteriów: kreatywności, widoczności i komunikacji.


Kontakt

Pytania dotyczące konkursu można przesłać na adres: smeweek@loweurope.eu

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.