Międzynarodowe Targi Saudi Agriculture 2023 / Saudi AgroFood 2023 [23-26.10.2023]

25.07.2023

W dniach 23 – 26 października 2023 r. odbędą się Międzynarodowe Targi: Saudi Agriculture oraz Saudi AgroFood. Zapraszamy!

Targi Saudi Agriculture oraz Saudi AgroFood

Targi Saudi Agriculture / Saudi AgroFood to już 40. edycja Międzynarodowych Targów Produktów, Technologii i Rozwiązań dla Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego odbywających się równolegle z Międzynarodowymi Targami Opakowań FoodPack i Miedzynarodowymi Targami Hodowli Wodnej Aquaculture Saudi.

W wydarzeniu  uczestniczą wiodący profesjonaliści branży rolnej i spożywczej w regionie, prezentujący produkty rolno-spożywcze, a także nowoczesne technologie, produkty, usługi i rozwiązania stosowane na wszystkich etapach ich produkcji, przetwarzania i pakowania.

Targi odbywają się w Riyadh International Exhibition Center pod patronatem Ministerstwa Ochrony Środowiska, Wody i Rolnictwa. Krajowa Izba Gospodarcza jest wyłącznym przedstawicielem organizatora w Polsce i ma długoletnie instytucjonalne relacje z saudyjskimi partnerami. Podczas misji gospodarczej do KAS w czerwcu br., KIG i Federacja Saudyjskich Izb Handlowo-Przemysłowych odnowiły umowę o współpracy podpisaną w 2000 roku.

Dlaczego Arabia Saudyjska?

Arabia Saudyjska jest naszym najważniejszym partnerem wśród krajów Zatoki Perskiej. Wielopłaszczyznowe polsko-saudyjskie relacje od lat układają się znakomicie, a obroty handlowe szybko rosną w ostatnim czasie. Przyspiesza tempo polskiego importu z Królestwa Arabii Saudyjskiej, gdzie główną pozycję zajmuje ropa naftowa (blisko 95%). Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia polityki mającej na celu dywersyfikację dostaw energii do Polski. Polska oferuje z kolei coraz więcej produktów i usług wynikających z wdrażania nowoczesnych technologii, których eksport do KAS poszerza ramy tradycyjnych grup towarowych, wśród których znaczącą grupę stanowią produkty rolno-spożywcze.

Z uwagi na warunki klimatyczne, KAS nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości produktów rolno-spożywczych by zaspokoić wewnętrzny popyt. ¾ żywności konsumowanej w kraju pochodzi  z importu. W ciągu ostatnich lat sektor produkcji i przetwórstwa żywności KAS odnotował ogromny wzrost, a wzrost dochodu na osobę w ciągu ostatniego dziesięciolecia przyczynił się do zwiększenia wydatków lokalnych konsumentów na żywność.

Dodatkowe warunki sprzyjające współpracy handlowej podkreślają ogromne projekty inwestycyjne, wdrażane obecnie w Królestwie Arabii Saudyjskiej, takie jak: Mega projekt NEOM, https://www.neom.com/en-us/regions/theline, w ramach Saudi Vision 2030, stanowiący  strategiczny plan, mający na celu zmniejszenie zależności Arabii Saudyjskiej od ropy naftowej, dywersyfikację jej gospodarki i rozwój sektorów usług publicznych.

W  ramach projektu NEOM, Future of Food Partner imprezy targowej Saudi Agriculture, rozwijane są programy wspierające rozwój branży rolno-spożywczej w Arabii Saudyjskiej, jak np. Agri-Foodtech Accelarator, Vertical Farms, Sustainable Foods, co świadczy o priorytetowym charakterze branży w nowej strategii gospodarczej Arabii Saudyjskiej.

Zakres branżowy uczestników misji

  • rolnictwo
  • drób
  • żywność, soki, woda
  • opakowania do żywności
  • akwakultura
  • technologie rolnicze

szczegółowy wykaz >>> tutaj

Szczegóły

Firmy zainteresowane udziałem w misji, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia >>> FORMULARZ <<< do dnia 4 sierpnia 2023 r. w celu przekazywania dalszych informacji nt. planowanego wydarzenia oraz szczegółów organizacyjno-finansowych związanych z udziałem w misji.

Istnieje możliwość prezentacji oferty Państwa Firmy na indywidualnym stoisku. Minimalna powierzchnia wynosi 9 m. kw. i obejmuje standardowe wyposażenie: wykładzinę, ścianki, napis na fryzie, 3 punkty świetlne, 1 gniazdko elektryczne, 1 lada, 2 krzesła, 1 stolik. Koszt 1 m. kw. powierzchni wystawienniczej o wyposażeniu standardowym wynosi 450 USD* netto + 22% VAT. (* kwota netto podlega opodatkowaniu saudyjskim VAT 15%). Wpisowe: 150,- USD (+VAT) od Firmy. Możliwe jest także przygotowanie zabudowy niestandardowej, z większym metrażem – do indywidualnej wyceny.

Zapewniamy pełną obsługę logistyczną uczestników targów (w tym bilety lotnicze, zakwaterowanie, wiza, ubezpieczenie, lokalny transport, dodatkowa organizacja spotkania biznesowego we współpracy z lokalnymi partnerami KIG w Arabii Saudyjskiej).


Dodatkowe pytania prosimy kierować do Biura Współpracy z Zagranicą:

Maria Nowakowska
tel.:    22 630 97 83
kom.:   506 118 375
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Agnieszka Salamończyk
tel.: 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.