Polsko-Południowoafrykańskie Forum Biznesu, Warszawa 3.10.2017

19.09.2017

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 2 do 5 października 2017 r. przebywać będzie w Polsce delegacja przedstawicieli biznesu z RPA zorganizowana przez Wesgro – Tourism, Trade and Investment Promotion Agency for Cape Town and the Western Cape – oficjalna agencja ds. Turystyki, Handlu i Inwestycji w Cape Town i Prowincji Zachodniego Przylądka pod przewodnictwem Pana  Denan Kuni. Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą RPA w Warszawie organizuje Polsko-Południowoafrykańskie Forum Biznesu  z udziałem przedstawicieli firm południowoafrykańskich z Cape Town i Prowincji Zachodniego Przylądka.

Podczas Forum przekazane zostaną informacje nt. stanu i perspektyw rozwoju gospodarki południowoafrykańskiej oraz możliwości w obszarze wymiany handlowej z RPA, ze szczególnym uwzględnieniem Cape Town i Prowincji Zachodniego Przylądka. Priorytetowe sektory dla gospodarki prowincji Western Cape: Business Process Outsourcing, financial services, business services, agro-processing, oil & gas, renewable energy, film and multimedia, metals and engineering services, manufacturing, hospitality & tourism,  ICT.

Forum odbędzie się w dniu 3 października 2017 r. w siedzibie KIG, Warszawa, ul. Trębacka 4, sala 205. Początek spotkania o godz. 10.00. Po forum odbędą się indywidualne spotkania b2b oraz możliwość degustacji win oferowanych przez firmy południowoafrykańskie. Delegacja składa się z 13 przedstawicieli południowoafrykańskich firm reprezentujących głównie sektor winiarski oraz przedstawicieli Agencji Wesgro. Do udziału w spotkaniach b2b zapraszamy wszystkie firmy polskie zainteresowane współpraca z partnerami z RPA w tym: importerów, dystrybutorów win, specjalistyczne sklepy winiarskie, ekskluzywne sieci sklepów detalicznych, supermarkety, firmy Horeca, hotele i restauracje.

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Udział jest bezpłatny.

WYKAZ FIRM Z CAPE TOWN & WESTERN CAPE WRAZ Z OBSZAREM ICH ZAINTERESOWAŃ: pobierz pdf

Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Zgłoszenie uczestnictwa za pośrednictwem poniższego formularza: REJESTRACJA ON-LINE

Republika Południowej Afryki stanowi największą gospodarkę na kontynencie afrykańskim, która opiera się głównie na usługach i przemyśle wydobywczym. Główną rolę w gospodarce RPA odgrywa sektor usług finansowych, najlepiej rozwinięty i najnowocześniejszy w tej części regionu. Znaczący udział w PKB kraju mają również handel i turystyka, usługi publiczne, transport i komunikacja. Inwestycje w RPA dotyczą głównie infrastruktury i budownictwa, energetyki, gazu i wody.

Kraj podzielony jest administracyjnie na 9 prowincji. Produkt krajowy brutto jest najwyższy w prowincjach Gauteng, KwaZulu-Natal i Western Cape. Te trzy prowincje wytwarzają niemal dwie trzecie PKB całej Republiki Południowej Afryki. Łączna powierzchni Prowincji Western CAPE to 129 462 kilometrów kwadratowych, jest to czwarta pod względem wielkości prowincja RPA, zajmująca 10,6% powierzchni kraju i licząca ok 5,8 milionów mieszkańców. Gospodarka Prowincji Western Cape stanowi około 14% PKB RPA. Sektory takie jak finanse, nieruchomości, ICT, handel detaliczny i turystyczny są głównymi składnikami gospodarki regionalnej. Wiele firm ubezpieczeniowych i banków ma siedzibę w Western Cape. Większość firm z sektora naftowego i największy segment branży drukarskiej i wydawniczej znajdują się w Kapsztadzie.

Prowincja posiada idealne warunki do uprawy owoców, takich jak jabłka, winogrona stołowe, oliwki, brzoskwinie i pomarańcze. Śródziemnomorski klimat i górzysty region są idealne do upraw winorośli, z wieloma winnicami produkującymi doskonałe wina.

Western CAPEprezentacja

 

Kontakt
Agnieszka Salamończyk
tel. 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel. 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl  

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.