Relacja: Polska liderem wystawców zagranicznych na MT INTERBUILDEXPO w Kijowie!

04.11.2016

Polska jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Ukrainy. Jak podaje Państwowa Służba Statystyczna w okresie od stycznia do listopada 2014 roku Polska zajmowała 4 miejsce na liście krajów kupujących ukraińskie wyroby oraz 5 miejsce wśród krajów, skąd pochodzą zagraniczne towary.

Dotychczasowa, dobra współpraca, daje nadzieje na jeszcze lepszą przyszłość. Tym bardziej, że dla polskich firm z branży budowlanej obecność na ukraińskim rynku jest bardzo ważna, dlatego też nie zabrakło ich na międzynarodowych targach INTERBUILDEXPO 2015 w Kijowie (25-28 marca).

Dla polskich przedsiębiorców Ukraina to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków zbytu. Według badania, jakie w ramach Branżowego Programu Promocji polskiego budownictwa przeprowadziła firma ASM-Market Research and Analysis Centre wynika, że aż 16,7% przepytanych przedsiębiorców wskazywało na Ukrainę jako preferowany kierunek dalszej ekspansji eksportowej. Co prawda badanie było przeprowadzone przed wydarzeniami na wschodzie kraju, ale liczna reprezentacja polskich firm, które wzięły udział w targach w Kijowie (m.in. Atlas, Wiejak, Budmat, Kilnkier Przyszucha, Kosbud, Megaron, Cezar, Poli Eco, Promstahl, Seven7 oraz Kryształowy Świat i WIEJAK) potwierdza, że rynek ukraiński jest nadal niezmiennie ważny i zależy im na podtrzymaniu znajomości marki na tym rynku.

Polskie firmy pod przewodnictwem Krajowej Izby Gospodarczej zaprezentowały swoje wyroby w POLSKIM PAWILONIE NARODOWYM, cieszącym się dużym zainteresowaniem ze strony ukraińskich zwiedzających. Polska delegacja miła także okazję wziąć udział w Wielkanocnym Spotkaniu dla Przedsiębiorców organizowanym przez Ambasadę RP oraz Wydział WPHI w Kijowie oraz MiędzynarodoweStowarzyszenie· Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

InterBuildExpo to największe targi budowlane na Ukrainie. Podczas każdej edycji mogą wystawiać się firmy klasyfikowane w następujących grupach tematycznych:

– Budownictwo, materiały budowlane, pokrycia dachowe, izolacja, fasady, drzwi i okna, instalacje wodno-kanalizacyjne, ceramika sanitarna, ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, narzędzia, oświetlenie, instalacje elektryczne, technologie budowy dróg, ogrody.

InterBuildExpo 2015 to ponad 350 wystawców z ponad 15 krajów, 15 000 mkw powierzchni wystawienniczej i ok. 25 000 zwiedzających. Targom towarzyszyło ok. 20 imprez i konferencji towarzyszących o tematyce budowlanej i architektonicznej. Główny patronat nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Ukrainy oraz Ukraińska Izba Budowlana.

Kontakt:
Monika Sasiak
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
tel. 22 630 97 23
e-mail: msasiak@kig.pl

Elżbieta Wojtas
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
tel. 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl

Galeria zdjęć:

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.