Relacja: Polskie firmy na Międzynarodowych Targach FIHAV’2015 w Hawanie

04.11.2016

Grupa polskich przedsiębiorców uczestniczyła w tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów w Hawanie (Feria Internacional de la Habana) FIHAV’2015, które odbywały się w terminie od 2 do 7 listopada na terenach targowych EXPOCUBA.

Targi te organizowane są corocznie od 1983 i mają charakter ogólnobranżowej wystawy towarów i usług, największej na Kubie i w regionie Karaibów, najbardziej reprezentatywnej w Ameryce Łacińskiej.
W wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele wszystkich sektorów gospodarki kubańskiej, co pozwala na zaprezentowanie kompletnej oferty towarowej, zarówno krajowej jak i zagranicznej, umożliwiając wystawcom i zwiedzającym nawiązanie kontaktów handlowych, przeprowadzenie negocjacji biznesowych, wyszukanie nowych partnerów, wymianę poglądów i aktualizacją informacji na temat najnowszych rozwiązań technologicznych.
Podczas XXXIII edycji targów powierzchnia wystawiennicza liczyła 20.000 mkw, na której swoją ofertę prezentowało blisko 4.500 wystawców z ponad 60 krajów świata. W tym roku targi zwiedziło ponad 150.000 gości; były też liczne delegacja zagraniczne, w tym oficjalne.
Polscy przedstawiciele biznesu prezentowali swoje materiały reklamowe i przeprowadzili rozmowy biznesowe na polskim stoisku informacyjnym, zorganizowanym, dzięki wsparciu polskiej Ambasador na Kubie, P. Annie Pieńkosz. W dniu 4 listopada na targach odbył się Dzień Polski, podczas którego stoisko polskie odwiedziło bardzo wielu zainteresowanych, odbyły się liczne konkursy z nagrodami, prezentowano filmy o Polsce oraz polską muzykę.

Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach promocyjnych przewidzianych na Kubie w 2016 roku.

Kontakt:
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
Maria Nowakowska, tel: 22 6309783
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Galeria zdjęć:

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.