Relacja: Seminarium „Doing Business in Brasil” w Łodzi, 05.12.2016 r.

12.12.2016

Krajowa Izba Gospodarcza na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego uczestniczyła w seminarium „Doing Business in Brasil” Gościem specjalnym Seminarium był Alfredo Leoni, Ambasador Brazylii oraz kilkudziesięciu łódzkich przedsiębiorców.

W Centrum Obsługi Przedsiębiorców z trudem można było znaleźć wolne miejsce. – Mimo że nasze kraje leżą w innych częściach świat, Brazylia i Polska zmierzyły się w ostatnim czasie z podobnymi wyzwaniami gospodarczymi – mówił na powitanie Alfredo Leoni, Ambasador Brazylii. – Oba nasze kraje stały się także ważną części regionalnych integracji – w przypadku Polski jest nią Unia Europejska, w przypadku Brazylii – Mercosul. Mamy też świadomość jaką ważną rolę odgrywa Łódź i liczymy na dalszy rozwój naszych dwustronnych relacji gospodarczych. Gości przywitał także gospodarz regionu. – Cieszy, że wyraźnie wzrosła liczba firm z Polski, które inwestują na rynku brazylijskim, lub planują takie inwestycje – mówił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Dobrym przykładem jest gmina Wieruszów, która została beneficjentem konkursu na promocję gospodarczą regionu wychodząc z propozycją „Rozwoju i promocji gospodarczej Gminy poprzez udział w targach i misji gospodarczej do Brazylii”. Dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Województwa Łódzkiego z pieniędzy unijnych grupa wieruszowskich przedsiębiorców weźmie udział na początku przyszłego roku w misji gospodarczej do Brazylii.

Następnie prezentacje dot. możliwości biznesowych w Brazylii przekazali Leonardo Cleaver de Athayde, Minister-Radca w Ambasadzie Brazylii w Polsce oraz Wojciech Baczyński- Sekretarz Generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej. Na temat ostatnich misji gospodarczych do Brazylii i innych działaniach bilateralnych (konferencje, misje przyjazdowe, wizyty oficjalne) oraz programach rządowych dot. eksportu mówiła Monika Sasiak- Główny Specjalista Biura Współpracy z Zagranicą KIG.

Kontakt
Monika Sasiak
Główny Specjalista
Biuro Współpracy z Zagranicą
Tel. +48 22 630 97 23
msasiak@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.