Misja Gospodarcza do Iranu, 1–5 X 2016 r.

W dniach 1-5 października 2016 r., Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Ambasadą RP w Teheranie, Ambasadą Iranu w Polsce, Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą organizuje Misję Gospodarczą do Iranu pod przewodnictwem Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych, które KIG organizuje cyklicznie w Iranie i w Polsce w ramach programu Go IRAN z udziałem irańkich partnerów, w tym Irańskiej Izby Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz irańskich regionalnych izb gospodarczych

Program Misji obejmuje pobyt w Teheranie oraz Isfahanie – trzecim co do wielkości mieście Iranu (ośrodek z największą w regionie hutą stali oraz rafinerią naftową a także wojskową bazą lotniczą).

W ramach programu misji przewidziane są m.in.:

 • Polsko-Irańskie Forum Biznesu w Teheranie oraz spotkania B2B dla polskich firm z irańskimi partnerami;
 • Wizyta na Międzynarodowych targach górniczych MINEX w Teheranie;
 • Polsko-Irańskie Forum Biznesu w Isfahanie oraz spotkania B2B z firmami irańskimi z Prowincji Isfahan;
 • Spotkania z przedstawicielami administracji rządowej, instytucji oraz organizacjami samorządu gospodarczego.

Do udziału w Misji Gospodarczej do Iranu zapraszamy przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą z partnerami irańskimi; do branż „potencjalnie” perspektywicznych zaliczyć można:

 • branżę rolno-spożywczą,
 • maszyny rolnicze oraz do przetwórstwa rolno-spożywczego,
 • sprzęt medyczny,
 • przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny,
 • maszyny i urządzenia górnicze, nowe technologie wydobywcze,
 • technologie związane z efektywnością energetyczną,
 • branża transportowa (lokomotywy, wagony, części samochodowe),
 • chemia budowlana, materiały budowlane i dekoracyjne.
 • meble, sprzęt RTV, AGD.

Iran ma szczególne znaczenie dla Polski – jest głównym partnerem gospodarczym w regionie Bliskiego Wschodu. Jest jednym z najbardziej stabilnych i bezpiecznych krajów w tym regionie. Iran jest również krajem tranzytowym. Leży na przecięciu szlaków handlowych z zatoką Perską, Morzem Kaspijskim, ale też w kierunku wschodnim – z Indiami i Chinami, dzięki czemu kraj może się stać „hubem” dla polskich towarów na inne rynki, m.in. dalekowschodnie czy rynek rosyjski.

Zniesienie sankcji gospodarczych w styczniu 2016 r. w stosunku do Iranu zmienia całkowicie pozycję strategiczną tego kraju i stwarza nowe możliwości współpracy polskich przedsiębiorców z ich potencjalnymi partnerami.

Krajowa Izba Gospodarcza od lat wspiera polskich przedsiębiorców we współpracy z partnerami irańskimi realizując m.in. misje gospodarcze, spotkania b2b, imprezy targowe w Iranie oraz inne działania promocyjne mające na celu zwiększenie możliwości współpracy z lokalnymi partnerami.

Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Iranu Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i przeprowadzenia indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami irańkich firm zainteresowanych współpracą gospodarczą z przedsiębiorstwami z Polski.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego on-line do dnia 9 września 2016 r.

Formularz zgłoszenia

Dalsze szczegóły dotyczące wyjazdu (w tym koszty uczestnictwa) przekażemy Państwu po ustaleniach z irańskimi współorganizatorami.

Kontakt:

Maria Nowakowska
tel: 22 630 97 83
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Agnieszka Salamończyk
tel: 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel: 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.