• A A A

Oferty firm zagranicznych

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

 • Inteligentny kosz na śmieci, który prasuje, a także waży odpady.

  Główne zalety inteligentnego kosza:

  • Środki zabezpieczające przed obrażeniami przez mechanizm prasujący. Mechaniczna ochrona kosza przed wandalizmem
  • W pełni certyfikowany produkt zgodny ze wszystkimi normami bezpieczeństwa użytkowania kosza w UE
  • Gniazdo zbliżeniowe
  • Opcja zasilania z panelu słonecznego
  • Optymalizacja tras i redukcja śladu węglowego
  • Możliwość podłączenia do publicznej sieci oświetleniowej
  • Informacje online o pojemności pojemników
  • Każde prasowanie odpadów oszczędza pieniądze. Zwykle zbierano 4 kg śmieci z 90-litrowego kosza na śmieci. Dzięki Smart Be można zebrać 25 kg odpadów
  • Raporty w czasie rzeczywistym o stanie kosza przez GPS lub WiFi
  • Kosz może być używany jako hotspot WiFi dla obywateli
  • Możliwość reklamy lub oznakowania w stylu wizualnym miasta lub organizacji
  • Możliwość wykorzystania do odpadów ogólnych lub poddanych recyklingowi (papier / plastik)

  Bardziej szczegółowe informacje w załącznikach.

  SmartBe [PDF]

  Oferta dodatkowa:

  Contactless Hand Sanitizer [PDF]

   

 • Agencja Promocji Inwestycji z Eswatini informuje o przetargu ogłoszonym przez Urząd ds. Regulacji Energii w Eswatini ESERA i zaprasza polskie firmy do zainteresowania się oraz rozważenia udziału o uczestnictwie w postępowaniu. w zakresie energii odnawialnych (40 MW Biomass Tender) ESERA/RFP/06/2020-2021.

  W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji organizatorzy z Eswatini zapraszają do spotkania w formule online na platformie Zoom w dniu 26 sierpnia  br o godz. 07.45. Zaproszenie do udziału w spotkaniu online oraz bliższe informacje przekazujemy w załączeniu.

  Królestwo Eswatini, to niewielkie państwo śródlądowe usytuowane na południu kontynentu afrykańskiego, graniczące z RPA i z Mozambikiem. Podczas misji gospodarczej zorganizowanej przez Krajową  Izbę  Gospodarczą w 2019 r. do RPA, uczestnicy polskiej delegacji wzięli udział w spotkaniu z delegacją Królestwa Eswatini, w tym przedstawicielami Agencji Promocji Inwestycji EIPA, w trakcie przygotowań jest planowana wizyta delegacji biznesowej z Eswatini w Polsce , misja  polskich przedsiębiorców do Eswatini została przesunięta na 2021 rok.

  Invitation to a virtual launch of 40MW Biomass Tender
  Procurement of New Generation Capacity – Biomass

  KONTAKT:

  KIG Biuro Współpracy z Zagranicą
  Agnieszka Salamonczyk – Z-ca Dyrektora
  tel: 22 6309773
  e-mail: asalamonczyk@kig.pl

 • Ambasada Bośni i Hercegowiny w Warszawie informuje o możliwościach inwestycyjnych dot. cukrowni Bijeljina. Podmioty zainteresowane przejęciem cukrowni muszą liczyć się z koniecznością spłaty jej zadłużenia. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami na temat inwestycji. Załączone studium zawiera dane o strukturze zadłużenia, zatrudnieniu, podstawowe dane techniczne oraz informacje o zakresie niezbędnego remontu generalnego.

  Poniżej najważniejsze informacje nt. cukrowni:

  • Zadłużenie cukrowni wynosi 16 261 961.53 BAM (około 8,3 mln EUR). Spłata ww. zadłużenia wobec wierzycieli będzie równoznaczna z przejęciem własności nad cukiernią.
  • Cukrownia wymaga kapitalnego remontu. Zakres wymaganych prac wraz z wstępną wyceną został przedstawiony w załączonym studium. Koszt kapitalnego remontu jest oceniany na 20 060 336 BAM.
  • Cukrownia Bijeljina powstała w 1979 r. na bazie polskiego projektu „polmex checop”. W okresie 1993-2007 cukrownia nie działała. Próbną produkcję uruchomiono w 2010 r., ale ostatecznie produkcji nie wznowiono. Projektowa przepustowość pozwala przetworzyć 4000 tys. ton buraka cukrowego dziennie.

  Ambasada BiH nie wskazuje ostatecznego terminu składania ofert. Z dostępnych informacji prasowych wynika, że w ostatnich 2 latach cukrownia była już kilkukrotnie wystawiana na sprzedaż, zainteresowanie jej przejęciem deklarowali inwestorzy z m.in. z Turcji i Chin, ale do transakcji ostatecznie jednak nie doszło.

  [STUDIUM INWESTYCYJNE]

  Kontakt do Ambasady BiH w Warszawie:
  tel. 22 856 99 35
  e-mail: ebhpol@gmail.com

 • Firma Gogrou s.r.o., która oferuje platformę do łączenia firm inżynieryjnych poszukuje partnera platformy w Polsce. Więcej informacji o platformie na stronie przedsiębiorstwa. Dodatkowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą KIG.

  Kontakt:

  Anna Derbin
  tel. +48 22 630 96 43
  mobile: +48 506 241 636
  fax. +48 22 630 99 15
  e-mail: aderbin@kig.pl

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

 • Firma Renovo z Gruzji poszukuje partnera w Polsce zainteresowanych współpracą przy wspólnym projekcie budowlanym w branży hotelarskiej. Firma specjalizuje się w budownictwie, wykończeniach oraz meblarstwie. Renovo działa na rynku gruzińskim od roku 2014, a w swoim portfolio posiada zrealizowane projekty dla czołowych międzynarodowych sieci hotelarskich m.in. Marriott, Hilton czy Radisson.

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia [PDF]

 • Rosyjski producent elektryczno-gazowych paneli medycznych (ściennych, sufitowych) OOO „MZMO” oraz producenci zaworów do zasilania gazu  planują wejść na polski rynek i poszukują partnerów handlowych wśród dystrybutorów sprzętu medycznego, szpitali oraz innych podmiotów, które mogą się zainteresować ofertą.

  W załącznikach katalogi produktów w języku angielskim. W razie zainteresowania albo jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z przedstawicielem odpowiedniej firmy (szczegóły każdej oferty oraz dane kontaktowe przedstawicieli firm znajdą Państwo w katalogach) oraz o poinformowanie Przedstawicielstwa handlowego (e-mail: warsaw@minprom.gov.ru).

  Elektryczno-gazowe panele medyczne [KATALOG]
  Zawory do zasilania gazu katalog [KATALOG]

 • Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem biuletynu Rumuńskiej Izby Handlowej zawierającym oferty współpracy z firmami z tego kraju.

  Biuletyn do pobrania [TUTAJ]

 • Rumuński producent maseczek i innych środków ochrony osobistej, firma TechTex, oferuje współpracę firmom z Polski. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielami TechTex.

  Oferta TechTex [PDF]

  O firmie [PDF]

 • Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem Rumuńskiej Izby Handlowej zawierającym oferty współpracy z firmami z tego kraju.

  Biuletyn do pobrania [TUTAJ]

 • Ukraińska firma (Voltage Group – Presentation Video) szuka polskich partnerów do wspólnej realizacji projektów energetyki fotowoltaicznej w Polsce:
  – firmy lub osoby prywatne, które chcą sprzedać działki pod budowę elektrowni słonecznych (Ready-To-Build) za ich późniejszą budowę dla inwestorów z Ukrainy i innych krajów;
  – firmy poszukujące generalnego wykonawcy lub podwykonawcy budowy elektrowni słonecznych;
  – firmy poszukujące wykonawcy budowy sieci elektrycznych i obiektów energetycznych (stacje, podstacje, napowietrzne i kablowe linie energetyczne).
 • Ukraiński Fundusz Mienia Państwowego (SPFU) oferuje prywatyzację Hotelu Dnipro (100% akcji). Czterogwiazdkowy hotel Dnipro dzięki swojej lokalizacji jest wyjątkowym obiektem turystycznym znajdującym się na Placu Europejskim, w samym sercu stolicy Ukrainy.  Jest to ekskluzywna oferta dla inwestorów na zakup charakterystycznego obiektu turystycznego na aukcji otwartej, w rzeczywistości na rynku pierwotnym. Taka oferta nie jest już dostępna w żadnym innym kraju europejskim.
  Oficjalna aukcja prywatyzacyjna planowana jest na 15 lipca 2020 r. za pośrednictwem elektronicznego systemu handlu Prozzoro.Sales.
  Ogłoszenie powinno pojawić się na stronie http://www.spfu.gov.ua/en/
  Wsparcie w celu zapewnienia przejrzystej prywatyzacji majątku państwowego zapewnia Amerykańska Agencja Międzynarodowego Rozwoju (USAID). W prace nad należytą starannością prawną zaangażowano Bakera McKenziego. DELTA Ukraina odpowiada za techniczne badanie due diligence oraz Cushman & Wakefield w ramach studium wykonalności.
  Szczegóły [TUTAJ]
  Informacje o hotelu [PDF]
  Przewodni dla inwestorów [PDF]
 • Uprzejmie informujemy, że w oparciu o informacje zebrane przez Węgierską Agencję Rozwoju Eksportu HEPA został wydany węgierski katalog produktów i usług związanych z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Katalog HEPA COVID jest otwartym zbiorem, w razie potrzeby będzie aktualizowany i uzupełniony. Publikacja dostępna tutaj.

   W razie ewentualnych pytań, prosimy o kontakt z ekspertem Eriką Jakó (HEPA) na adres e-mail: jako.erika@hepa.hu.

 • Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firm izraelskich przekazaną do KIG przez Federację Izb Izraelskich.

  OFERTA – CZERWIEC 2020

 • Spółka „Lokomotiv”, produkująca sprzęt medyczny, poszukuje partnerów biznesowych w Polsce. W załączeniu angielskojęzyczna oferta. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt ze spółką (dane kontaktowe w ofercie) lub z przedstawicielstwem handlowym.
  Kontakt:
  Dmitrii Samarkin
  Główny Specjalista
  Przedstawicielstwo Handlowe
  Federacji Rosyjskiej
  w Rzeczpospolitej Polskiej
  Telefon: +48 22 849 29 50
 • Duża irańska firma poszukuje producentów alkoholu etylowego i wodorotlenku etanolu o 100% czystości do zastosowania w medycynie i przemyśle. Firma zainteresowana jest ofertami w ilości od 10 do 40 ton miesięcznie.

  Polskie przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą proszone są o bezpośredni kontakt z Ambasadą Iranu w Polsce.
  Kontakt:
  Mr. Moshen Ataelahi
  I Radca
  Ambasada Iranu w Polsce
  tel.: 22 6171585
 • Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nadesłaną do KIG przez ambasadę Rumunii. Oferta dotyczy sprzętu ochronnego wyprodukowanego przez firmę DEMIUMA COMIMPEX SRL (marka NISSA). W przypadku zainteresowania współpracą, prosimy o bezpośredni kontakt z producentem.

  OFERTA

  INFORMACJE O FIRMIE

 • Angola to jeden z najszybciej rozwijających się krajów na świecie. Zasoby naturalne występujące w tym państwie od lat pozwalają na finansowanie dużych i nowoczesnych projektów. Zauważa się też coraz większą dynamikę wzrostu w sektorach innych niż naftowe, tj. budownictwo i turystyka, branża spożywcza i sektor usług.

  Od 2015 r. rząd Angoli wprowadza reformy oraz nowe prawo mające zachęcać inwestorów z zagranicy. Rządowe środki są korzystne dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Mają również na celu zachęcanie do zatrudniania obywateli Angoli.

  W imieniu Ambasady Republiki Angoli w Polsce w załączeniu przekazujemy Państwu całą treść ustawy inwestycyjnej z 2018 r. w j. angielskim. Poniżej przedstawiamy też najważniejsze punkty tej ustawy.

  Ustawa inwestycyjna – skrót PL

  Ustawa inwestycyjna – całość EN

  W lipcu 2020 r. planowana jest organizacja misji wielobranżowej do Angoli. Wszystkie osoby zainteresowane rynkiem angolańskim zachęcamy do kontaktu z Biurem Współpracy z Zagranicą.

  Kontakt:

  Monika Sasiak
  Zastępca Dyrektora
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  22 630 97 23
  msasiak@kig.pl

 • We are Baranovichi Reinforced Concrete Products Plant, the largest enterprise of building and construction industry in the Republic of Belarus (Eastern Europe). We offer precast concrete for modern construction sites including ports, airports, sport complexes, etc. The manufacturing capacity of the plant is about 80.000 m3 of precast concrete per year.

  Nowadays we are the leading manufacturer of precast concrete which supplies manufactured goods not only to different regions of our Republic but also exports them to Russian Federation and to the Baltic countries.

  We have experience in delivering concrete constructions to different construction sites. Our slabs PDN, PAG-14, PAG-18 are widely used in building roads and sites for high-tonnage vehicles, in making floors for warehouses and other industrial sites, as well as for large terminals.

  Our piles and concrete floor slabs received European Union Compliance Certificates.

  We’d like to offer our reinforced concrete poles for vineyards and Apple trees up to 5 meters. The drawings are in the attached files. In the set we can offer metal anchors.

  For further information concerning our products please visit our web-site http://zhelezobeton.by/en.

  We are ready to offer you outstanding quality of the products on affordable prices.

  Should you be interested in cooperation or have any questions in this regard, please feel free to contact us by email bkzhbk2008@mail.ru or by phone

  (+375 163) 67-11-29, 67-20-02.

  Thank you very much, and we hope to receive your favorably response soon.

   

 • In response to the current situation of coronavirus spread and the extreme burden which recent developments place on hospital capacities, we would like to present our offer for the large hospital air-dome – please find attached our offer for the air-dome with a floor area of ​​7,700 m2.

  Our solution significantly increases hospital bed capacity and storage capacity with minimal costs. Air-domes are suitable for various medical uses such as field hospitals, quarantine space or warehouse for medical supplies.

  The key advantages of our air-dome solution are:

  • Fast delivery (7-8 weeks production + max. 2 weeks installation);
  • Air-dome size from about 1,000 to 12,000 m2;
  • Possibility to cover any type of ground (concrete, asphalt, green field, sports pitches etc.);
  • Low purchase price compared to fixed construction (approx. 120 EUR/m2 without VAT);
  • Possibility of dismantling the air-dome at any time, subsequently storing it in government warehouse and (when necessary) reassembling it at any place – in other words, the air-dome can be reused in the future at any place where needed;
  • Constant and ongoing air exchange within the whole interior of the air-dome;
  • The option of delivering the modular panel floor, which is also removable and can be stored together with the dismantled air-dome (such technical solution is particularly suitable for greenfield projects where the air-dome will not be installed on concrete, asphalt or other paved area).

  We are one of the very few direct producers of air-domes in the world (please see video from our production). This is especially important for guaranteeing you fast delivery times.

  We are ready to give this project maximum priority and immediately mobilize all company resources as well as our subcontractors to start works. All other contracts will be postponed until final completion of the hospital air-dome.

  Should you have any queries please do not hesitate to contact us at any time.

  We are sure that by working in tandem we can actually save human lives and help mitigate the consequences of the current pandemic.

  Hospital Air Dome TILEA

  Contact:

  Peter Strempek
  Partner, Chief Legal Officer
  Mobil: +421 903 280 882,
  E-mail: peter@tilea.systems

  Marek Strempek
  Managing Director
  Mobil: +421 915 845 290,
  E-mail: marek@tilea.systems

   

 • Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku: pobierz tutaj

 • Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że w związku z organizacją przez Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) Wystawy Światowej EXPO 2020 (20 października 2020 r. – 10 kwietnia 2021 r.), istnieje możliwość wzięcia udziału polskich firm w przetargach związanych z przygotowaniem i realizacją Wystawy Światowej w Dubaju.

  Organizatorzy EXPO 2020 stworzyli jedną e-platformę dla zamówień publicznych, tj. eSourcing Portal (https://esource.expo2020dubai.ae), która umożliwia powszechny dostęp do ofert przetargowych (aktualnych i już zrealizowanych). System rejestracji został uproszczony w taki sposób, by dostawcy mogli wybrać jedną z trzech ścieżek rejestracji: dla MŚP (SMEs), pozostałych spółek (corporate) oraz osób prywatnych – konsultantów (individuals). Informacje o procedurze przetargowej (e-Sourcing Tendering Process), w tym: zasady przewodnie systemu zamówień publicznych EXPO 2020, prezentacja e-platformy, rodzaje rejestracji dostawcy oraz procedury przetargowe dostępne są na stronie:
  https://uae.trade.gov.pl/pl/expo-2020-dubai/209886,expo-2020-procurement-overview-.html

  W zamyśle organizatorów EXPO 2020, 20% wszystkich ofert będzie dostosowane do potrzeb MŚP (m.in. uproszczone procedury przetargowe, 30-dniowy okres płatności). Jak wynika z rozmów przeprowadzonych przez MSZ z organizatorami EXPO 2020, w latach 2018-2019 będą to głównie oferty skierowane do przedsiębiorstw z sektora usług i budownictwa.

  Należy zauważyć, że do końca 2017 r. na portalu zarejestrowało się jedynie 14 przedsiębiorstw z Polski, z czego 8 stanowią MŚP (z łącznej liczby ponad 19,000 tysięcy zarejestrowanych podmiotów ze 135 państw).

  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na stronie: https://esource.expo2020dubai.ae

 • Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami biznesowymi z Gruzji.

  Uprzejmie informujemy, że oficjalne informacje Ambasady Gruzji dot. działań biznesowych na terenach Abchazji oraz Osetii Południowej można znaleźć tutaj.

  Kontakt:
  Ambasada Gruzji
  ul. Berneńska 6
  03-978 Warszawa
  tel: 22 616 62 21
  fax: 22 616 62 26

  „Natura Tea” – wysokiej jakości naturalne i ekologiczne produkty

  Gruzińska firma „Natura Tea” produkująca wysokiej jakości naturalne i ekologiczne produkty, poszukuje partnerów w Polsce, w celu wprowadzenia swojej produkcji na rynek europejski.

  Gruzja jest już 4 największym producentem herbaty na świecie. Herbata gruzińska jest znana z autentycznego i ekskluzywnego aromatu oraz różnorodnych walorów smakowych.

  Poniżej znajdą Państwo certyfikat firmy oraz prezentacje z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

  Prezentacja

  Certyfikat

  Kontakt
  Monika Sasiak
  Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
  tel. 22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

 • Zapraszamy do zapoznania się z biuletynem Izby Przemysłowo-Handlowej Rumunii, w którym znajdą Państwo aktualne informacje nt. rumuńskiej gospodarki a także oferty rumuńskich firm.Biuletyn: Pobierz pdf

  Kontakt
  Anna Derbin
  Foreign Relations Department
  Tel. +48 22 630 96 43
  Mobile: +48 506 241 636
  Fax. +48 22 630 99 15