Oferty firm i instytucji zagranicznych

 • Do końca 2023 roku Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy planuje sprzedać około 200 obiektów, w tym aktywa alkoholowe, przedsiębiorstwa wydobywające torf, zakłady produkcji chleba, kamieniołomy i projekty terenów zdegradowanych – niepracujące przedsiębiorstwa z istniejącą komunikacją i infrastrukturą, które prywatny właściciel może wykorzystać do rozpoczęcia nowej działalności gospodarczej.

  Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy przygotował materiały prezentacyjne w języku angielskim (w załączeniu).

  Jeżeli inwestorzy zagraniczni są zainteresowani udziałem w prywatyzacji, Fundusz jest gotowy do przeprowadzenia prezentacji online i przekazania dalszych informacji.

  Oferta >>> tutaj

 • VINCI Energies, IZEN poszukuje podwykonawców specjalizujących się w dużych projektach budowlanych, ciepłowniczych, instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych. Firma działa zgodnie z wizją zrównoważonego rozwoju. Misją IZEN jest 100% inteligentna energia dostępna dla każdego. IZEN koncentruje się na technologiach energii odnawialnej i pracuje dla rynku B2C i B2B. VINCI Energies koncentruje się na połączeniach wydajności energii i danych, aby śledzić wdrażanie nowych technologii i wspierać dwie główne zmiany: transformację cyfrową i energetyczną.

  Kontakt

  Odpowiedzialni za kwestię instalacji rur i wentylacji
  GYSEN Dimitri dimitri.gysen@cegelec.com
  VAN DESSEL Johan johan.vandessel@cegelec.com

  Odpowiedzialny za kwestię instalacji elektrycznej
  FANTIN Gaetano gaetano.fantin@cegelec.com

  Odpowiedzialni za instalację paneli fotowoltaicznych
  GOOSSENS Jan jan.goossens@izen.eu
  BOSMANS Wim wim.bosmans@cegelec.com

  Materiały informacyjne:
  Cegelec >>> oferta i prezentacja
  Izen >>> oferta i prezentacja

 • Urban Digital, izraelska firma technologiczna i światowy lider w dziedzinie inteligentnych wiat przystankowych, poszukuje lokalnego eksperta, który jest zaznajomiony z lokalnymi gminami – burmistrzami, członkami rad i wydziałami transportu, aby działał jako lokalny agent.

  Możliwy jest również lokalny, dobrze skomunikowany integrator w ramach segmentów transportu/inteligentnych miast.

  Urban Digital: światowy lider w rozwoju i produkcji inteligentnych stacji autobusowych z setkami systemów już zainstalowanych we wszystkich większych miastach Izraela i wdrożonych również w Europie.

  Inteligentny dworzec autobusowy umożliwia gminie zapewnienie mieszkańcom i odwiedzającym lepszych usług miejskich, takich jak spersonalizowane informacje dla pasażerów i miasta, informacje turystyczne, bezpieczeństwo i sprzedaż biletów.

  Pozwala także ratuszowi komunikować się bezpośrednio z mieszkańcami miasta za pomocą multimediów i treści z portali społecznościowych podczas oczekiwania na autobus lub spaceru po ulicach.

  W sercu inteligentnej wiaty przystankowej znajduje się interaktywny punkt informacyjny, który obejmuje duży ekran dotykowy, oprogramowanie multimedialne, czujniki, kamerę, sztuczną inteligencję, usługi Wi-Fi i oczywiście pięknie zaprojektowaną wiatę przystankową.

  Oferta >>> Urban-Digital smart bus station

  Kontakt

  Sharon Mermelstein
  Deputy Director
  International Relations Division
  —————————————-

  Tel: +972-3-5631021
  Email: sharonc@chamber.org.il
  Linkdin: www.linkedin.com/in/sharon-mermelstein/

 • Electricity Generating Authority of Thailand (EGAT) ogłosiło dwa przetargi na renowację elektrowni wodnych:

  1) Rajjaprabha Hydro Power Plant, bloki 1-3, w prowincji Surat Thani; szacowana wartość kontraktu ok. 49 mln USD. Szczegóły przetargu, warunków uczestnictwa, szacunkowych kosztów prac i procedury pozyskania dokumentacji przetargowej określone są w załącznikach. Pełną dokumentację przetargową będzie można nabyć w EGAT od 18.05 do 20.06.2022 r. Oferty przetargowe przyjmowane będą w dniu 25.07.2022 r.

  2) Srinagarind Hydro Power Plant, bloki 4-5, w prowincji Kanchanaburi; szacowana wartość kontraktu ok 73 mln USD. Szczegóły przetargu, warunków uczestnictwa, szacunkowych kosztów prac i procedury pozyskania dokumentacji przetargowej określone są w załącznikach. Pełną dokumentację przetargową będzie można nabyć w EGAT od 18.05 do 20.06.2022 r. Oferty przetargowe przyjmowane będą w dniu 26.07.2022 r.

  Materiały informacyjne:

  Letter to Embassy

  Bidding Announcement SNR 4-5 (Eng)

  RPB letter Embassy

  Notice to Bidder

  Bidding announcement RPB

   

  Osoba kontaktowa: Paweł Mokrzycki, e-mail:pawel.mokrzycki@msz.gov.pl

 • Global Tax Reclaim obsługuje polskie firmy zaangażowane w międzynarodowe projekty skutkujące wydatkami transgranicznymi w UE oraz globalnymi wydatkami VAT związanymi z kosztami pracowniczymi.

  Global Tax Reclaim może odzyskać całość kwoty VAT.

   

  Kontakt:
  tel: +48 22 153 0563
  e-mail: jbabić@globaltaxreclaim.com
  www.globaltaxreclaim.pl

   

  do pobrania oferta >>> TUTAJ

 • Ambasada RP w Rydze informuje, że 4 marca 2022 roku od godziny 13.00 do 15.00 (czas LV) za pośrednictwem platformy Microsoft Teams odbędą się konsultacje rynkowe w calu poinformowania dostawców o planowanym postępowaniu zakupowym i treści nadchodzącego zamówienia „IT Strategy for RB Rail AS”. 

  Joint venture Rail Baltica zaprasza wszystkie zainteresowanie podmioty złożeniem ofert na „IT Strategy for RB Rail AS” do wzięcia udziału w konsultacjach i następnie przekazaniu informacji zwrotnej na temat roboczego zakresu dokumentacji prac, która jest opublikowana pod poniższym linkiem:
  https://www.railbaltica.org/tenders/

  ·         Pytania do zamawiającego należy przesłać przed konsultacjami nie później niż do 2 marca 2022 r. do godz. 10.00 (czas LV) wysyłając je na dedykowany adres e-mail (do osoby kontaktowej zamawiającego).

  ·         Po odbytych konsultacjach i nie później niż do 8 marca 2022 r. do godz. 10.00 (czas LV), zainteresowani dostawcy mogą przekazać informację zwrotną na temat roboczego zakresu dokumentacji prac wysyłając ją na na dedykowany adres e-mail (do osoby kontaktowej zamawiającego)

  ·         Aby zgłosić chęć uczestnictwa w spotkaniu, nie później niż do 4 marca 2022 r. do godz. 10.00 (czas LV) należy wysłać zgłoszenie na dedykowany adres e-mail (do osoby kontaktowej zamawiającego). Załączone w zgłoszeniu pytania będą omawiane podczas konsultacji. W trakcie odpowiedzi na pytania nie będzie ujawniana nazwa firmy, która zadała dane pytanie.

  W celu uczestnictwa w konsultacjach, każdy zainteresowany dostawca jest zobowiązany podać nazwę firmy, NIP, imię i nazwisko osoby reprezentującej dostawcę, e-mail  i nr telefonu do osoby kontaktowej.

  Zaproszenie na konsultacje zostanie przesłane do osoby reprezentującej potencjalnego dostawcę na wskazany przez niego adres e-mail najpóźniej do dnia 4 marca 2022 r. do godz. 10.00 (czas LV).

  Więcej informacji na stronie www.railbaltica.org/tenders/

 • Słowacka firma jest poszukuje palet EUR/EPAL o poniższych parametrach:

  Dimension: 120×80 cm

  Type:

  • EUR/EPAL, lights, category A – Quantity 15 000 pcs / month
  • EUR/EPAL,  dark, category B, used – Quantity 25 000 pcs/month
  • EUR/EPAL, damaged, category C – Quantity 15 000 pcs/month

  Zainteresowane firmy proszone są o kontakt z ambasadą Słowacji:

  Zuzana Ščepánová

  Counselor for Economic Affairs

  Embassy of the Slovak Republic in Warsaw

  Litewska 6 | 00-581 Warsaw | Poland

  phone:  +48 22 5258 127

  zuzana.scepanova@mzv.sk | www.mzv.sk

 • Firma Incomec z Belgii sprzedaje maszyny specjalizujące się w produkcji przekąsek dmuchanych (ryż i wafle kukurydziane) i prażonych (chipsy ryżowe, chipsy białkowe, chipsy warzywne, chipsy kukurydziane).

  Poszukiwane są polskie małe i średnie firmy produkcyjne zainteresowane takimi maszynami.

  Więcej informacji

  Kontakt
  Emmanuel Petre
  Sales & Marketing Director
  tel. 0032 478 575 574
  e-mail: emmanuel.petre@incomec.be

  Incomec
  Industrielaan 1, 9660 Brakel
  Belgium
  www.incomec.be

 • Przedstawiamy ofertę eksportową / prezentację firmy Vimetco – właściciela ALRO S.A. Slatina (http://www.alro.ro) – spółki akcyjnej założonej w 1961 roku w Rumunii.

  Oferta może być interesująca dla polskich firm, które są bezpośrednimi dostawcami dużych polskich projektów rozwojowych, fabryk produkujących części do samolotów i helikopterów, fabryk samochodów itp.

  ALRO jest częścią zintegrowanej grupy produkującej aluminium, która obejmuje cały proces technologiczny od wydobycia boksytu do uzyskania przetworzonych produktów.

  ALRO jest jednym z największych producentów w Europie pod względem mocy produkcyjnych, a jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie, na Rynku Regulowanym, od października 1997 r. pod symbolem „ALR”, kategoria Premium.

  Vimetco to grupa firm posiadających zintegrowany proces przetwarzania aluminium na całym świecie, obejmująca kopalnie boksytu w Sierra Leone, kopalnie węgla, zakłady produkujące i przetwarzające aluminium oraz elektrownię w Chinach, a także rafinerię tlenku glinu i hutę aluminium w Rumunii.

  W przypadku zainteresowania proszę kontaktować się bezpośrednio:

  Mr. Marian NASTASE, Chairman Board of Directors ALRO SA (Chief Financial Officer Vimetco NV)

  Rivergate Center, 64 Splaiul Unirii St., Bucharest, Romania

  Tel: + 40-750-067.006; Fax: + 40-21-408.35.89; E-mail: mnastase@alro.ro; Web: http://www.vimetco.com

 • Rumuńska firma BUS NELCOR SRL zainteresowana jest importem z Polski stalowych elementów, zgodnie ze specyfikacją techniczną.

  Polscy producenci w/w produktów proszeni są o przesyłanie swoich ofert bezpośrednio do firmy BUS NELCOR SRL, z kopią do Biura Promocji Gospodarczej i Handlowej Ambasady Rumunii w Polsce.

   

  Kontakt
  Mr. Petru Ghiurca
  BUS NELCOR SRL
  Address: str. Vulturului 14, 535600 Odorheiu Secuiesc, Harghita County, Romania
  Tel:+40 266 219 10; Mobile: +40 752 068 272; Fax:+40 266 219 411
  E-mail: busnelcor@gmail.com  / office@busnelcor.ro

  Kontakt do Ambasady Rumunii:
  e-mail: stefan.porojan@dce.gov.ro

 • Sekretariat OECD prowadzi postępowania przetargowe dotyczące wyboru wykonawcy badania kwestionariuszowego skierowanego do kierowców wykonujących wspólne przejazdy.

  Więcej informacji

  Termin na zgłaszanie ofert upływa w dniu 29 kwietnia, godz. 14:00.

  Firmy zainteresowane uzyskaniem szerszych informacji nt. przedmiotu przetargu oraz możliwością udziału w tym przetargu powinny zarejestrować się na stronie https://oecd.bravosolution.com/web/en/login.html jako potencjalni dostawcy OECD.

  Kontakt:

  Piotr Krawczyk
  Radca (Budżet, Zarządzanie Publiczne, Cyfryzacja, Innowacyjność)
  Stałe Przedstawicielstwo RP przy OECD w Paryżu
  tel.: +33 (1) 56 28 58 93    
  kom.: +33 (0) 680 28 01 77

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

  W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu:
  Anna Derbin
  aderbin@kig.pl

 • Rząd Azerbejdżanu zamierza latem br. ogłosić przetarg na budowę prywatnego akademika (PBSA, Purpose Built Student Accommodation) przy Azerbejdżańskim Państwowym Uniwersytecie Ropy Naftowej i Przemysłu w Baku. Przedsięwzięcie ma być pierwszym w Azerbejdżanie projektem realizowanym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, w oparciu o przyjęte w roku 2016 ustawodawstwo dot. realizacji inwestycji wg modelu BOT (build – operate – transfer). Przetarg obejmował będzie wykonanie obiektu dla ok. 1000-1100 studentów (zaprojektowanie, budowa, wyposażenie itd.), a następnie umowę/koncesję na jego eksploatację przez okres ok. 15-20 lat. Projekt ma również posłużyć jako model dla realizacji podobnych inwestycji w przyszłości, które wg dostępnych informacji są już rozważane.

  Studium wykonalności projektu zostało wykonane przez KPMG oraz Azjatycki Bank Rozwoju (ADB). Konsultantem projektu jest londyńska firma IMC Worldwide Ltd.

  Na obecnym etapie trwają konsultacje rynkowe z potencjalnymi inwestorami/operatorami akademika. Uwagi i komentarze zebrane w trakcie konsultacji posłużą końcowemu przygotowaniu warunków projektu i przetargu.

  Informacja o projekcie na stronie IMC

  Więcej informacji

 • Sekretariat OECD prowadzi postępowania przetargowe na rzecz Międzynarodowej Agencji Energetycznej dotyczące:

  • zakupu narzędzia IT do wspólnej pracy nad dokumentami. Termin na zgłaszanie ofert upływa w dniu 19 marca (godz. 20:00).
  • dostarczania danych i usług konsultingowych dot. scenariuszy przeciwdziałania zmianom klimatycznym i ich wpływu na interakcje pomiędzy systemami energetycznymi a realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (tworzenie modeli na podstawie scenariuszy zawartych w publikacji IEA „World Energy Outlook” dotyczących zanieczyszczenia powietrza i związanych z tym konsekwencji dla zdrowia orazi emisji gazów cieplarnianych z rolnictwa, leśnictwa i użytkowania gruntów). Termin na zgłaszanie ofert upływa w dniu 26 marca (godz. 20:00).

   

  Kontakt

  Piotr Krawczyk
  Radca (Budżet, Zarządzanie Publiczne, Cyfryzacja, Innowacyjność)
  Stałe Przedstawicielstwo RP przy OECD w Paryżu

  tel.: +33 (1) 56 28 58 93    
  kom.: +33 (0) 680 28 01 77

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

  W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu:
  Anna Derbin
  aderbin@kig.pl

 • Firma Magnum Packaging (NE) Ltd z Wielkiej Brytanii poszukuje nowych dostawców z branży druku offsetowego, specjalizujących się w masowej produkcji uchwytów na kubek do kawy na wynos z materiału biodegradowalnego.

  Załączamy zdjęcia produktu w celach informacyjnych.

  Kontakt
  Abdullah Hassan
  Magnum Packaging (NE) Ltd
  Tel. 0044 (0) 1642 424274
  e-mail: purchasing12@magnumpackaging.co.uk

 • Electricity Generating Authority of Thailand (EGAT) ogłosiło przetarg na dostarczenie wyposażenia do trzech bloków elektrowni gazowej („combined-cycle”), o mocy nie mniejszej niż 700 MW każdy, w South Bangkok Power Plant (prowincja Samut Prakan).

  Szczegóły przetargu, warunków uczestnictwa, szacunkowych kosztów prac i procedury pozyskania dokumentacji przetargowej określone są w załącznikach.

  Pełną dokumentację przetargową będzie można nabyć w EGAT od 2.11. do 2.12.2021 r. Oferty przetargowe przyjmowane będą w dniu 15.03.2022 r.

  Kontakt
  Paweł Mokrzycki
  Ambasada RP
  e-mail Pawel.Mokrzycki@msz.gov.pl

  Oferta do pobrania_SBAP bidding Annoucement
  Oferta do pobrania Notice to Bidder

   

   

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

  Jednocześnie zapraszamy firmy zainteresowane dotarciem do partnerów w Izraelu do zamieszczania swoich ofert za naszym pośrednictwem w systemie naszych organizacji partnerskich z Izraela.

  W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu:
  Anna Derbin
  aderbin@kig.pl

 • Zaproszenie do udziału w przetargu ogłoszonego przez Ciepłownię Sofia/Bułgaria na zaprojektowanie, budowę i nadzór jednostki kogeneracyjnej na paliwo typu RDF.

  Pełna nazwa projektu to: „Design, including author’s supervision and construction of a cogeneration unit in Sofia using RDF-fuel, including preparation, purchase/delivery/installation (commissioning) of the necessary equipment, facilities and furniture, as well as supervision of the unit’s work during a 3 year period, including: correction of defects within the defects notification period, assistance in the operation and maintenance of the installation and training of personnel”).

  Termin składania ofert upływa z końcem dnia 15 kwietnia 2021 r.

  Szczegóły dot. przetargu dostępne są pod adresem: https://app.eop.bg/today/100898.

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

  Jednocześnie zapraszamy firmy zainteresowane dotarciem do partnerów w Izraelu do zamieszczania swoich ofert za naszym pośrednictwem w systemie naszych organizacji partnerskich z Izraela.

  W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu:
  Anna Derbin
  aderbin@kig.pl

 • Zaproszenie do udziału w przetargu nieograniczonym, organizowanym przez rumuńską firmę Cupru Min S.A. na wykonanie umowy sprzedaży suchego koncentratu miedzi.
  Ogłoszenie przetargu [PDF]
  Więcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio:
  Pani Alina Gorghe, Asystent C.E./E.M. Asystent Cupru Min S.A.
  1 st Petru Dobra Square, 515100 Abrud, Alba, Rumunia
  T: +4 0258 78 00 83 | M: +4 0740 19 92 18; +4 0731 87 08 34
 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

  Jednocześnie zapraszamy firmy zainteresowane dotarciem do partnerów w Izraelu do zamieszczania swoich ofert za naszym pośrednictwem w systemie naszych organizacji partnerskich z Izraela.

  W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu:

  Anna Derbin
  aderbin@kig.pl

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

  Przewodnik po inwestycjach infrastrukturalnych w Peru 2020/2021 [pdf]

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

 • Inteligentny kosz na śmieci, który prasuje, a także waży odpady.

  Główne zalety inteligentnego kosza:

  • Środki zabezpieczające przed obrażeniami przez mechanizm prasujący. Mechaniczna ochrona kosza przed wandalizmem
  • W pełni certyfikowany produkt zgodny ze wszystkimi normami bezpieczeństwa użytkowania kosza w UE
  • Gniazdo zbliżeniowe
  • Opcja zasilania z panelu słonecznego
  • Optymalizacja tras i redukcja śladu węglowego
  • Możliwość podłączenia do publicznej sieci oświetleniowej
  • Informacje online o pojemności pojemników
  • Każde prasowanie odpadów oszczędza pieniądze. Zwykle zbierano 4 kg śmieci z 90-litrowego kosza na śmieci. Dzięki Smart Be można zebrać 25 kg odpadów
  • Raporty w czasie rzeczywistym o stanie kosza przez GPS lub WiFi
  • Kosz może być używany jako hotspot WiFi dla obywateli
  • Możliwość reklamy lub oznakowania w stylu wizualnym miasta lub organizacji
  • Możliwość wykorzystania do odpadów ogólnych lub poddanych recyklingowi (papier / plastik)

  Bardziej szczegółowe informacje w załącznikach.

  SmartBe [PDF]

  Oferta dodatkowa:

  Contactless Hand Sanitizer [PDF]

   

 • Agencja Promocji Inwestycji z Eswatini informuje o przetargu ogłoszonym przez Urząd ds. Regulacji Energii w Eswatini ESERA i zaprasza polskie firmy do zainteresowania się oraz rozważenia udziału o uczestnictwie w postępowaniu. w zakresie energii odnawialnych (40 MW Biomass Tender) ESERA/RFP/06/2020-2021.

  W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji organizatorzy z Eswatini zapraszają do spotkania w formule online na platformie Zoom w dniu 26 sierpnia  br o godz. 07.45. Zaproszenie do udziału w spotkaniu online oraz bliższe informacje przekazujemy w załączeniu.

  Królestwo Eswatini, to niewielkie państwo śródlądowe usytuowane na południu kontynentu afrykańskiego, graniczące z RPA i z Mozambikiem. Podczas misji gospodarczej zorganizowanej przez Krajową  Izbę  Gospodarczą w 2019 r. do RPA, uczestnicy polskiej delegacji wzięli udział w spotkaniu z delegacją Królestwa Eswatini, w tym przedstawicielami Agencji Promocji Inwestycji EIPA, w trakcie przygotowań jest planowana wizyta delegacji biznesowej z Eswatini w Polsce , misja  polskich przedsiębiorców do Eswatini została przesunięta na 2021 rok.

  Invitation to a virtual launch of 40MW Biomass Tender
  Procurement of New Generation Capacity – Biomass

  KONTAKT:

  KIG Biuro Współpracy z Zagranicą
  Agnieszka Salamonczyk – Z-ca Dyrektora
  tel: 22 6309773
  e-mail: asalamonczyk@kig.pl

 • Ambasada Bośni i Hercegowiny w Warszawie informuje o możliwościach inwestycyjnych dot. cukrowni Bijeljina. Podmioty zainteresowane przejęciem cukrowni muszą liczyć się z koniecznością spłaty jej zadłużenia. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami na temat inwestycji. Załączone studium zawiera dane o strukturze zadłużenia, zatrudnieniu, podstawowe dane techniczne oraz informacje o zakresie niezbędnego remontu generalnego.

  Poniżej najważniejsze informacje nt. cukrowni:

  • Zadłużenie cukrowni wynosi 16 261 961.53 BAM (około 8,3 mln EUR). Spłata ww. zadłużenia wobec wierzycieli będzie równoznaczna z przejęciem własności nad cukiernią.
  • Cukrownia wymaga kapitalnego remontu. Zakres wymaganych prac wraz z wstępną wyceną został przedstawiony w załączonym studium. Koszt kapitalnego remontu jest oceniany na 20 060 336 BAM.
  • Cukrownia Bijeljina powstała w 1979 r. na bazie polskiego projektu „polmex checop”. W okresie 1993-2007 cukrownia nie działała. Próbną produkcję uruchomiono w 2010 r., ale ostatecznie produkcji nie wznowiono. Projektowa przepustowość pozwala przetworzyć 4000 tys. ton buraka cukrowego dziennie.

  Ambasada BiH nie wskazuje ostatecznego terminu składania ofert. Z dostępnych informacji prasowych wynika, że w ostatnich 2 latach cukrownia była już kilkukrotnie wystawiana na sprzedaż, zainteresowanie jej przejęciem deklarowali inwestorzy z m.in. z Turcji i Chin, ale do transakcji ostatecznie jednak nie doszło.

  [STUDIUM INWESTYCYJNE]

  Kontakt do Ambasady BiH w Warszawie:
  tel. 22 856 99 35
  e-mail: ebhpol@gmail.com

 • Firma Gogrou s.r.o., która oferuje platformę do łączenia firm inżynieryjnych poszukuje partnera platformy w Polsce. Więcej informacji o platformie na stronie przedsiębiorstwa. Dodatkowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą KIG.

  Kontakt:

  Anna Derbin
  tel. +48 22 630 96 43
  mobile: +48 506 241 636
  fax. +48 22 630 99 15
  e-mail: aderbin@kig.pl

 • Najnowsze oferty współpracy handlowej [PDF]

 • Firma Renovo z Gruzji poszukuje partnera w Polsce zainteresowanych współpracą przy wspólnym projekcie budowlanym w branży hotelarskiej. Firma specjalizuje się w budownictwie, wykończeniach oraz meblarstwie. Renovo działa na rynku gruzińskim od roku 2014, a w swoim portfolio posiada zrealizowane projekty dla czołowych międzynarodowych sieci hotelarskich m.in. Marriott, Hilton czy Radisson.

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia [PDF]

 • Rosyjski producent elektryczno-gazowych paneli medycznych (ściennych, sufitowych) OOO „MZMO” oraz producenci zaworów do zasilania gazu  planują wejść na polski rynek i poszukują partnerów handlowych wśród dystrybutorów sprzętu medycznego, szpitali oraz innych podmiotów, które mogą się zainteresować ofertą.

  W załącznikach katalogi produktów w języku angielskim. W razie zainteresowania albo jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z przedstawicielem odpowiedniej firmy (szczegóły każdej oferty oraz dane kontaktowe przedstawicieli firm znajdą Państwo w katalogach) oraz o poinformowanie Przedstawicielstwa handlowego (e-mail: warsaw@minprom.gov.ru).

  Elektryczno-gazowe panele medyczne [KATALOG]
  Zawory do zasilania gazu katalog [KATALOG]

 • Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem biuletynu Rumuńskiej Izby Handlowej zawierającym oferty współpracy z firmami z tego kraju.

  Biuletyn do pobrania [TUTAJ]

 • Rumuński producent maseczek i innych środków ochrony osobistej, firma TechTex, oferuje współpracę firmom z Polski. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielami TechTex.

  Oferta TechTex [PDF]

  O firmie [PDF]

 • Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem Rumuńskiej Izby Handlowej zawierającym oferty współpracy z firmami z tego kraju.

  Biuletyn do pobrania [TUTAJ]

 • Ukraińska firma (Voltage Group – Presentation Video) szuka polskich partnerów do wspólnej realizacji projektów energetyki fotowoltaicznej w Polsce:
  – firmy lub osoby prywatne, które chcą sprzedać działki pod budowę elektrowni słonecznych (Ready-To-Build) za ich późniejszą budowę dla inwestorów z Ukrainy i innych krajów;
  – firmy poszukujące generalnego wykonawcy lub podwykonawcy budowy elektrowni słonecznych;
  – firmy poszukujące wykonawcy budowy sieci elektrycznych i obiektów energetycznych (stacje, podstacje, napowietrzne i kablowe linie energetyczne).
 • Ukraiński Fundusz Mienia Państwowego (SPFU) oferuje prywatyzację Hotelu Dnipro (100% akcji). Czterogwiazdkowy hotel Dnipro dzięki swojej lokalizacji jest wyjątkowym obiektem turystycznym znajdującym się na Placu Europejskim, w samym sercu stolicy Ukrainy.  Jest to ekskluzywna oferta dla inwestorów na zakup charakterystycznego obiektu turystycznego na aukcji otwartej, w rzeczywistości na rynku pierwotnym. Taka oferta nie jest już dostępna w żadnym innym kraju europejskim.
  Oficjalna aukcja prywatyzacyjna planowana jest na 15 lipca 2020 r. za pośrednictwem elektronicznego systemu handlu Prozzoro.Sales.
  Ogłoszenie powinno pojawić się na stronie http://www.spfu.gov.ua/en/
  Wsparcie w celu zapewnienia przejrzystej prywatyzacji majątku państwowego zapewnia Amerykańska Agencja Międzynarodowego Rozwoju (USAID). W prace nad należytą starannością prawną zaangażowano Bakera McKenziego. DELTA Ukraina odpowiada za techniczne badanie due diligence oraz Cushman & Wakefield w ramach studium wykonalności.
  Szczegóły [TUTAJ]
  Informacje o hotelu [PDF]
  Przewodni dla inwestorów [PDF]
 • Uprzejmie informujemy, że w oparciu o informacje zebrane przez Węgierską Agencję Rozwoju Eksportu HEPA został wydany węgierski katalog produktów i usług związanych z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Katalog HEPA COVID jest otwartym zbiorem, w razie potrzeby będzie aktualizowany i uzupełniony. Publikacja dostępna tutaj.

   W razie ewentualnych pytań, prosimy o kontakt z ekspertem Eriką Jakó (HEPA) na adres e-mail: jako.erika@hepa.hu.

 • Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firm izraelskich przekazaną do KIG przez Federację Izb Izraelskich.

  OFERTA – CZERWIEC 2020

 • Spółka „Lokomotiv”, produkująca sprzęt medyczny, poszukuje partnerów biznesowych w Polsce. W załączeniu angielskojęzyczna oferta. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt ze spółką (dane kontaktowe w ofercie) lub z przedstawicielstwem handlowym.
  Kontakt:
  Dmitrii Samarkin
  Główny Specjalista
  Przedstawicielstwo Handlowe
  Federacji Rosyjskiej
  w Rzeczpospolitej Polskiej
  Telefon: +48 22 849 29 50
 • Duża irańska firma poszukuje producentów alkoholu etylowego i wodorotlenku etanolu o 100% czystości do zastosowania w medycynie i przemyśle. Firma zainteresowana jest ofertami w ilości od 10 do 40 ton miesięcznie.

  Polskie przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą proszone są o bezpośredni kontakt z Ambasadą Iranu w Polsce.
  Kontakt:
  Mr. Moshen Ataelahi
  I Radca
  Ambasada Iranu w Polsce
  tel.: 22 6171585
 • Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nadesłaną do KIG przez ambasadę Rumunii. Oferta dotyczy sprzętu ochronnego wyprodukowanego przez firmę DEMIUMA COMIMPEX SRL (marka NISSA). W przypadku zainteresowania współpracą, prosimy o bezpośredni kontakt z producentem.

  OFERTA

  INFORMACJE O FIRMIE

 • Angola to jeden z najszybciej rozwijających się krajów na świecie. Zasoby naturalne występujące w tym państwie od lat pozwalają na finansowanie dużych i nowoczesnych projektów. Zauważa się też coraz większą dynamikę wzrostu w sektorach innych niż naftowe, tj. budownictwo i turystyka, branża spożywcza i sektor usług.

  Od 2015 r. rząd Angoli wprowadza reformy oraz nowe prawo mające zachęcać inwestorów z zagranicy. Rządowe środki są korzystne dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Mają również na celu zachęcanie do zatrudniania obywateli Angoli.

  W imieniu Ambasady Republiki Angoli w Polsce w załączeniu przekazujemy Państwu całą treść ustawy inwestycyjnej z 2018 r. w j. angielskim. Poniżej przedstawiamy też najważniejsze punkty tej ustawy.

  Ustawa inwestycyjna – skrót PL

  Ustawa inwestycyjna – całość EN

  W lipcu 2020 r. planowana jest organizacja misji wielobranżowej do Angoli. Wszystkie osoby zainteresowane rynkiem angolańskim zachęcamy do kontaktu z Biurem Współpracy z Zagranicą.

  Kontakt:

  Monika Sasiak
  Zastępca Dyrektora
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  22 630 97 23
  msasiak@kig.pl

 • We are Baranovichi Reinforced Concrete Products Plant, the largest enterprise of building and construction industry in the Republic of Belarus (Eastern Europe). We offer precast concrete for modern construction sites including ports, airports, sport complexes, etc. The manufacturing capacity of the plant is about 80.000 m3 of precast concrete per year.

  Nowadays we are the leading manufacturer of precast concrete which supplies manufactured goods not only to different regions of our Republic but also exports them to Russian Federation and to the Baltic countries.

  We have experience in delivering concrete constructions to different construction sites. Our slabs PDN, PAG-14, PAG-18 are widely used in building roads and sites for high-tonnage vehicles, in making floors for warehouses and other industrial sites, as well as for large terminals.

  Our piles and concrete floor slabs received European Union Compliance Certificates.

  We’d like to offer our reinforced concrete poles for vineyards and Apple trees up to 5 meters. The drawings are in the attached files. In the set we can offer metal anchors.

  For further information concerning our products please visit our web-site http://zhelezobeton.by/en.

  We are ready to offer you outstanding quality of the products on affordable prices.

  Should you be interested in cooperation or have any questions in this regard, please feel free to contact us by email bkzhbk2008@mail.ru or by phone

  (+375 163) 67-11-29, 67-20-02.

  Thank you very much, and we hope to receive your favorably response soon.

   

 • In response to the current situation of coronavirus spread and the extreme burden which recent developments place on hospital capacities, we would like to present our offer for the large hospital air-dome – please find attached our offer for the air-dome with a floor area of ​​7,700 m2.

  Our solution significantly increases hospital bed capacity and storage capacity with minimal costs. Air-domes are suitable for various medical uses such as field hospitals, quarantine space or warehouse for medical supplies.

  The key advantages of our air-dome solution are:

  • Fast delivery (7-8 weeks production + max. 2 weeks installation);
  • Air-dome size from about 1,000 to 12,000 m2;
  • Possibility to cover any type of ground (concrete, asphalt, green field, sports pitches etc.);
  • Low purchase price compared to fixed construction (approx. 120 EUR/m2 without VAT);
  • Possibility of dismantling the air-dome at any time, subsequently storing it in government warehouse and (when necessary) reassembling it at any place – in other words, the air-dome can be reused in the future at any place where needed;
  • Constant and ongoing air exchange within the whole interior of the air-dome;
  • The option of delivering the modular panel floor, which is also removable and can be stored together with the dismantled air-dome (such technical solution is particularly suitable for greenfield projects where the air-dome will not be installed on concrete, asphalt or other paved area).

  We are one of the very few direct producers of air-domes in the world (please see video from our production). This is especially important for guaranteeing you fast delivery times.

  We are ready to give this project maximum priority and immediately mobilize all company resources as well as our subcontractors to start works. All other contracts will be postponed until final completion of the hospital air-dome.

  Should you have any queries please do not hesitate to contact us at any time.

  We are sure that by working in tandem we can actually save human lives and help mitigate the consequences of the current pandemic.

  Hospital Air Dome TILEA

  Contact:

  Peter Strempek
  Partner, Chief Legal Officer
  Mobil: +421 903 280 882,
  E-mail: peter@tilea.systems

  Marek Strempek
  Managing Director
  Mobil: +421 915 845 290,
  E-mail: marek@tilea.systems

   

 • Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku: pobierz tutaj

 • Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że w związku z organizacją przez Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) Wystawy Światowej EXPO 2020 (20 października 2020 r. – 10 kwietnia 2021 r.), istnieje możliwość wzięcia udziału polskich firm w przetargach związanych z przygotowaniem i realizacją Wystawy Światowej w Dubaju.

  Organizatorzy EXPO 2020 stworzyli jedną e-platformę dla zamówień publicznych, tj. eSourcing Portal (https://esource.expo2020dubai.ae), która umożliwia powszechny dostęp do ofert przetargowych (aktualnych i już zrealizowanych). System rejestracji został uproszczony w taki sposób, by dostawcy mogli wybrać jedną z trzech ścieżek rejestracji: dla MŚP (SMEs), pozostałych spółek (corporate) oraz osób prywatnych – konsultantów (individuals). Informacje o procedurze przetargowej (e-Sourcing Tendering Process), w tym: zasady przewodnie systemu zamówień publicznych EXPO 2020, prezentacja e-platformy, rodzaje rejestracji dostawcy oraz procedury przetargowe dostępne są na stronie:
  https://uae.trade.gov.pl/pl/expo-2020-dubai/209886,expo-2020-procurement-overview-.html

  W zamyśle organizatorów EXPO 2020, 20% wszystkich ofert będzie dostosowane do potrzeb MŚP (m.in. uproszczone procedury przetargowe, 30-dniowy okres płatności). Jak wynika z rozmów przeprowadzonych przez MSZ z organizatorami EXPO 2020, w latach 2018-2019 będą to głównie oferty skierowane do przedsiębiorstw z sektora usług i budownictwa.

  Należy zauważyć, że do końca 2017 r. na portalu zarejestrowało się jedynie 14 przedsiębiorstw z Polski, z czego 8 stanowią MŚP (z łącznej liczby ponad 19,000 tysięcy zarejestrowanych podmiotów ze 135 państw).

  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na stronie: https://esource.expo2020dubai.ae

 • Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami biznesowymi z Gruzji.

  Uprzejmie informujemy, że oficjalne informacje Ambasady Gruzji dot. działań biznesowych na terenach Abchazji oraz Osetii Południowej można znaleźć tutaj.

  Kontakt:
  Ambasada Gruzji
  ul. Berneńska 6
  03-978 Warszawa
  tel: 22 616 62 21
  fax: 22 616 62 26

  „Natura Tea” – wysokiej jakości naturalne i ekologiczne produkty

  Gruzińska firma „Natura Tea” produkująca wysokiej jakości naturalne i ekologiczne produkty, poszukuje partnerów w Polsce, w celu wprowadzenia swojej produkcji na rynek europejski.

  Gruzja jest już 4 największym producentem herbaty na świecie. Herbata gruzińska jest znana z autentycznego i ekskluzywnego aromatu oraz różnorodnych walorów smakowych.

  Poniżej znajdą Państwo certyfikat firmy oraz prezentacje z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

  Prezentacja

  Certyfikat

  Kontakt
  Monika Sasiak
  Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
  tel. 22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

 • Zapraszamy do zapoznania się z biuletynem Izby Przemysłowo-Handlowej Rumunii, w którym znajdą Państwo aktualne informacje nt. rumuńskiej gospodarki a także oferty rumuńskich firm.Biuletyn: Pobierz pdf

  Kontakt
  Anna Derbin
  Foreign Relations Department
  Tel. +48 22 630 96 43
  Mobile: +48 506 241 636
  Fax. +48 22 630 99 15

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.