Relacja: Targi i Misja EXPOMIN Chile, 21-25 kwietnia 2014 r.

W dniach od 21 do 25 kwietnia 2014 r. polskie firmy reprezentujące branżę maszyn i urządzeń górniczych uczestniczyły w Międzynarodowych Targach EXPOMIN 2014 w Santiago de Chile.

gornictwo1

Było to kolejne wystąpienie targowe polskich przedsiębiorców zrealizowane w ramach Programu Promocji Branży Maszyn i Urządzeń Górniczych, którego realizatorem jest Konsorcjum GÓRNICTWO POLSKIE w składzie: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Technika Górnicza oraz Górnicza Izba Przemysłowo Handlowa.

W trakcie targów 11 polskich firm górniczych zaprezentowało swoją ofertę eksportową w polskim pawilonie narodowym oraz na stoiskach indywidualnych zajmujących łącznie ponad 200 mkw. powierzchni wystawienniczej. Polski pawilon narodowy – cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród czylijskich i innych zagranicznych gości tragów.

Międzynarodowe Targi EXPOMIN to największa wystawa górnicza w całej Ameryce Łacińskiej i jednocześnie jedna z najważniejszych na świecie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 1600 wystawców z 35 krajów i ponad 80.000 zwiedzających, nie zabrakło liderów światowego przemysłu wydobywczego ze wszystkich zakątków świata: Europy, Australii, Kanady oraz Ameryki Łacińskiej.

Ponad to, w dniach 22- 28 kwietnia 2014 r. w Santiago de Chile, również w ramach BPP Maszyn i Urządzeń górniczych- została zorganizowana misja gospodarcza do Chile, w której wzięło udział 7 przedsiębiorców z Polski. Oprócz możliwości zaprezentowania swoich produktów i materiałów reklamowych na stosiku branżowym na targach EXPOMIN, uczestnicy misji prezentowali stronie chilijskiej swoją ofertę podczas konferencji branżowej w dniu 24 kwietnia pt. „Maqinaria y Equipos Polacos para Minería – Neuvas Tecnologias y Soluciones Innovadoras”, a także uczestniczyli w spotkaniach z chilijskimi organizacjami otoczenia biznesu oraz najważniejszymi organizacjami i firmami górniczymi tj.

– Chilijsko – Polska Izba Gospodarcza
– Chilijska Izba Handlowa
– CODELCO (Corporación Nacional del Cobre de Chile- Krajowe Konsorcjum Górnicze, Chile)
– SONAMI (Sociedad Nacional de Miniera- Narodowe Towarzystwo Górnicze z Chile)
– Wydział Górnictwa Uniwersytetu z Chile.

gornictwo2

Kontakt:

Monika Sasiak
Tel. 22 630 97 23
e-mail: msasiak@kig.pl

Maria Nowakowska
Tel. 22 630 97 83
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Katarzyna Kaniewska
Tel. 22 630 97 07
e-mail: kkaniewska@kig.pl

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.