Wspieramy polsko-ukraińską solidarność

12.05.2023


Spółdzielnia Pracy KOOPERATYWA RAZEM została założona przez grupę ukraińskich i polskich obywateli, by stworzyć miejsca pracy dla przybyłych do Warszawy uchodźców z Ukrainy.
Nie czekając biernie na pomoc, sami stworzyli sobie nową szansę w naszym kraju. Idea powołania Spółdzielni od samego początku spotkała się z wielką życzliwością i wsparciem ruchu spółdzielczego.

„Spółdzielnię powołano po to, aby Uchodźczynie same dla siebie tworzyły miejsca pracy. Aby nie czekały biernie na pomoc – na przysłowiową rybę, lecz przy pomocy darowanej wędki, same organizowały sobie nową szansę w gościnnej Polsce” – podkreślają pomysłodawcy inicjatywy.

Apele o wsparcie dla tej inicjatywy wywołały wspaniały efekt solidarnościowy całego ruchu spółdzielczego w kraju. Po miesiącach starań i przygotowań, adaptacji lokalu produkcyjnego – profesjonalnej kuchni, zbierania funduszy, już wkrótce wystartuje Projekt PIEROZKI LEPIOSZKI –  polegający na sprzedaży ręcznie wytwarzanych tradycyjnych ukraińskich przekąsek.

„Za zebrane środki wynajęliśmy na zasadach pomocowych od WSS Społem Praga Południe lokal pod produkcję PIEROŻKÓW LEPIOSZKÓW. Lokal wyremontowaliśmy, adaptowaliśmy i wyposażyliśmy w profesjonalne – używane, podstawowe sprzęty kuchenne i produkcyjne” – mówią Organizatorzy.

Do pełni sukcesu brakuje już niewiele, dlatego Pomysłodawcy tej inicjatywy wystąpili z Apelem:

„Każda pomoc z Państwa strony będzie niezwykle cenna i ważna dla tego Projektu, przyspieszy jego start i pomoże naszym Sąsiadom rozpocząć układanie sobie życia na nowo”

  • Apel „Pierożki Lepioszki” >>> zobacz
  • Kontakt do Organizatorów – poniżej

Od wybuchu wojny w Ukrainie, Krajowa Izba Gospodarcza zaangażowała się w pomoc ofiarom rosyjskiej inwazji, a także w udzielenie wsparcia humanitarnego wszystkim potrzebującym z tego kraju. Udzieliliśmy pomocy humanitarnej w wysokości blisko 800 tys. złotych, finansując m.in. zakup środków medycznych i sprzętu elektronicznego. Więcej na temat naszej aktywności dla Ukrainy >>> tutaj


Kontakt:

Olha Paskal
Wincenty Sienkiewicz
e-mail: pierozkilepioszki@kooperatywarazem.pl
tel. +48 790336482
ul. Tamka 16 lok 58
00-349 Warszawa

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.