System Kaucyjny 2025: Wytyczne dla opakowań
Uruchomienie od 1 października 2025 r. systemu kaucji na wybrane opakowania wymaga dostosowania ich do wymogów tego systemu. Oznacza to konieczność projektowania opakowań w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację podczas sprzedaży, czyli w momencie wniesienia kaucji oraz zwrotu, który winien być ściśle powiązany z odbiorem wniesionego zastawu w pełnej jego wysokości.
Logotyp polskiego systemu DRS, jego lokalizacja na opakowaniu, wielkość minimalna oraz pole ochronne to tylko kilka sygnalizowanych obszarów tematycznych, z którymi przyjdzie się zmierzyć podmiotom wprowadzającym napoje w opakowaniach objętych kaucją. Podczas seminarium przedstawione zostaną sektorowe wytyczne dla puszek napojowych oraz szerszy przykład wytycznych dla wszystkich opakowań objętych kaucją, a opracowanych przez operatorów kaucyjnych. Zważywszy na konkurencyjny system kaucyjny oparty na kilku operatorach niezwykle ważna będzie współpraca i wymiana informacji między operatorami, jak również rzetelna sprawozdawczość pozwalająca na generowanie wiarygodnych i wymiernych wyników systemu krajowego.
Uczestnicy seminarium to osoby bezpośrednio związane z wdrażaniem systemu kaucyjnego. W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego organizatorzy umożliwiają uczestnikom zadawanie pytań za pośrednictwem formularza zgłoszenia. Na pytania zadane podczas rejestracji organizatorzy postarają się udzielić odpowiedzi w sesji Q&A.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla uczestników stacjonarnych, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przekierowania części zgłoszeń stacjonarnych do formuły on-line.
Kontakt
Agnieszka Buze
Z-ca Dyrektora
Biuro Polityki Gospodarczej
t: 22 630 96 20
k: 505 121 730
e: abuze@kig.pl
PARTNERZY:
Kaucja.pl
Krajowy System Kaucyjny S.A.
Polski System Kaucyjny S.A.
Stowarzyszenie Polski Recykling
Związek Pracodawców Polskie Szkło
Odkryj, jak KIG może Ci pomóc w rozwoju Twojego biznesu
Sprawdź nasze inicjatywy. Skorzystaj z wiedzy ekspertów