Relacja: Prezentacja możliwości inwestycyjnych Angoli

13.07.2022

W dniu 11 lipca w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się zorganizowane wspólnie z Ambasadą Angoli W RP spotkanie z delegacją oficjalną Ministerstwa Przemysłu i Handlu z Angoli dot. prezentacji możliwości inwestycyjnych tego afrykańskiego kraju.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 30 potencjalnych inwestorów z Polski zainteresowanych rozwojem swoich dzielności na rynku angolańskim z różnych sektorów m.in.: z branży gospodarki odpadami, branży rolno spożywczej, automotive, budowalnej itd.

Spotkanie prowadził Dyrektor Biura Współpracy z Zagranica KIG Jerzy Drożdż, a słowa wstępnego udzieli pan Cláver Pitra – Pierwszy Sekretarz, Kierownik sekcji ekonomicznej Ambasady Angoli W RP oraz pan Andrzej Braiter- Doradca Dyplomatyczny Prezesa KIG, były Ambasador RP w Angoli.

Następnie zgromadzeni goście wysłuchali szczegółowej prezentacji dot. możliwości inwestycyjnych oraz przywilejów dla potencjalnych inwestorów przedstawicieli Ministerstwa Przemysłu i Handlu Republiki Angoli, pana Afonso Mkaki oraz pani Waldeysse Damião, konsultantów ds. inwestycji w gabinecie ministra.

Po prezentacji odbyły się bezpośrednie rozmowy z delegacją oficjalną.

Angola to jeden z najszybciej rozwijających się krajów na świecie. Zasoby naturalne występujące w tym państwie od lat pozwalają na finansowanie dużych i nowoczesnych projektów, natomiast zauważa się też, coraz większą dynamikę wzrostu w sektorach innych niż naftowe, tj. budownictwo i turystyka, branża spożywcza i sektor usług.

Od 2015 roku rząd Angoli wprowadza reformy oraz nowe prawo mające zachęcać inwestorów z zagranicy. Rządowe środki, tzw. zachęty, są korzystne dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych, ale mają też na celu zachęcanie do zatrudniania obywateli Angoli.

PRESENTATION INVEST IN ANGOLA_2022

Wszystkich zainteresowanych udziale w misji gospodarczej do Angoli zapraszamy do kontaktu bezpośredniego:

Kontakt
Monika Sasiak
Zastępca Dyrektora
Biuro Współpracy z Zagranicą
t: +48 22 630 97 23
e: msasiak@kig.pl

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.