Relacja: Turniej Golfa KIG OPEN 2023

16.10.2023

Turniej KIG OPEN 2023 na polu golfowym First Warsaw Golf & CC – już za nami!

turniej golfa

Sezon golfowy 2023 oceniany jest równie dobrze jak poprzedni, a to ze względu na coraz większą popularność golfa w Polsce. W 2023 r. polscy golfiści oraz fani golfa dopingują z satysfakcją poczynania naszego najlepszego przedstawiciela w tej dyscyplinie sportu Adriana Meronka, który dzielnie walczy w kolejnych turniejach DP Tour, zajmując aktualnie 4. miejsce w cyklu Race to Dubai 2023 oraz 52. miejsce w rankingu światowym. W tym roku dwukrotnie zwyciężył: w Australian Open w styczniu 2023 oraz w Italian Open w maju 2023.

W kalendarzu licznych wydarzeń golfowych organizowanych w Polsce w 2023 r. na stałe zadomowił się też nasz turniej – KIG Open. W ostatni weekend – w sobotę, 14 października – miała miejsce 9. edycja Turnieju Golfa KIG OPEN o Puchar Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.

Po raz czwarty z rzędu Turniej odbył się na gościnnym polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie k/Warszawy. Jest to najstarszy w Polsce Klub. Pole golfowe jest bardzo wymagające i zarazem pięknie położone w starorzeczu Wisły.

KIG OPEN 2023 cieszył się jak zwykle sporym zainteresowaniem. Do udziału w turnieju zgłosiło się 60 golfistek i golfistów. W tym roku, start turnieju odbył się w formule „tee-off” – co oznacza, że każda 4-osobowa ekipa (flight), rozpoczynała grę o wyznaczonej godzinie (w odstępach 10-minutowych).

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Wyniki zostały opublikowane na stronie Polskiego Związku Golfa – www.pzgolf.pl
Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie statuetek oraz upominki ufundowane przez partnerów turnieju i klub First Warsaw. Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wręczyli: Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Marek Kłoczko oraz dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą, amb. Jerzy Drożdż, inicjator i organizator tego wydarzenia.

Partnerami KIG OPEN 2023 podobnie jak w latach ubiegłych był program „Przedsiębiorstwo Fair Play” i firma Konsul Trofea Sportowe oraz prywatnie Urszula i Jerzy Drożdż. W tym roku wsparcia udzieliła również firma PTAK Warsaw Expo.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się szefowi First Warsaw Golf & Country Club Nimrod Tavi, a także dyrektorowi Turnieju Eli Ptasińskiej i całej ekipie FWG&CC.

Wysokiemu poziomowi dorównała także pogoda. Trafiliśmy na ostatni, ciepły dzień października. Mimo przelotnego deszczu, zakończyliśmy swoje boje z dołkami w doskonałych humorach, a na zakończenie, wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni lunchem – w słynącej z wysokiego poziomu kulinarnego – Restauracji First Warsaw Golf.

Golfową sobotę przypieczętowaliśmy zaproszeniem do udziału w przyszłorocznym turnieju, którego 10. edycja zapowiada się niezwykle ciekawie.

Zawodnicy i przybyli goście potwierdzili swój udział w KIG OPEN 2024, dlatego z tym większym zapałem rozpoczynamy przygotowania do jubileuszowej 10. edycji turnieju. O dokładnej dacie poinformujemy niebawem.

 

 

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.