VI Kongres AGD. Największy CEO Summit w branży [23-24.05.2024]

09.05.2024

Już po raz szósty cała polska branża AGD przeniesie się na dwa dni do Łodzi

 

Kongres AGD I 23-24.05.2024

 

Rządowe i samorządowe delegacje oraz czołowi przedstawiciele sektora gospodarstwa domowego spotkają się na Kongresie AGD, by omówić istotne kwestie rozwoju branży. Branża artykułów gospodarstwa domowego od lat pełni kluczową rolę w polskiej gospodarce, zajmując czołowe miejsce w produkcji urządzeń dużego i małego AGD w Unii Europejskiej.

Kongres AGD nie tylko stanowi święto branży, lecz także jest forum wymiany poglądów i pomysłów wszystkich jej uczestników. To różnorodne perspektywy i spojrzenia, które służą do budowania możliwych scenariuszy rozwoju branży AGD. Jest to również doskonała okazja do zrozumienia zmieniających się potrzeb klientów oraz sposobów, w jaki producenci sprzętu gospodarstwa domowego mogą na nie odpowiedzieć.

 

Kongres AGD, jako główne forum branżowe promuje współpracę i innowacje w sektorze gospodarstwa domowego, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju tej kluczowej gałęzi gospodarki

Organizowany przez nasz związek Kongres jest przede wszystkim zaproszeniem do rozmowy o szeroko rozumianej branży AGD – o trapiących ją bolączkach, oczekujących na wykorzystanie szansach czy nowych rozwiązaniach prawnych. Głęboko wierzę, że stworzona w ten sposób przestrzeń do dialogu przyczynia się do rozwoju tak ważnego dla polskiej gospodarki sektora – mówi Wojciech Konecki, Prezes Związku Pracodawców AGD APPLIA Polska, Wiceprezes KIG

 

 

Drugiego dnia Kongresu odbędzie się Business Mixer AGD, który będzie doskonałą okazją – dla producentów, dostawców oraz startupów oferujących innowacyjne rozwiązania dla branży AGD – do nawiązania współpracy. To wydarzenie nie tylko umożliwi wymianę kontaktów i doświadczeń, lecz także będzie sprzyjało rozwojowi relacji biznesowych typu B2B, tworząc solidne fundamenty dla dalszego wzrostu i innowacji w sektorze AGD w Polsce.

 

PRELEGENCI

 

 

 

Czytaj więcej >>> TUTAJ

 


Organizatorzy

Związek pracodawców AGD, APPLiA Polska (dawniej CECED) jest jedyną w kraju reprezentacją producentów i importerów całego sektora. Od momentu powstania w 2004 roku, doradzamy i konsultujemy z naszymi członkami branżowe stanowiska w tematach związanych z przemysłem, innowacyjnością, prawami konsumenckimi, efektywnością energetyczną, normalizacją czy gospodarką obiegu zamkniętego. APPLiA Polska to także monitoring sprzedaży, produkcji i eksportu AGD w kraju i Europie oraz eksperci w wielu kluczowych dla AGD dziedzinach. Siłą APPLiA są nasi członkowie, czyli 35 firm dostarczających łącznie blisko 100% sprzętu AGD na polskim rynku oraz reprezentujących prawie 100% całej produkcji AGD w Polsce. Ich łączny przychów z działalności w Polsce w 2023 r. przekroczył 50 mld zł.

Do organizacji należą: Amica, Ariston, Atlantic, Beko, Biazet, BSH, Candy/Haier, Ciarko, Daikin, De’Longhi, Dyson, Electrolux, Elica, Fore, Franke, Gorenje/Hisense, Jura, Kärcher, Liebherr, Miele, MPM, P&G, Panasonic, Philips, SEB Group, Samsung, Sharp, Smeg, Solgaz, Teka, Versuni, Vestel, Whirlpool, Vorwerk, Zelmer.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została utworzona w 1997 roku w drodze Rozporządzenia Rady Ministrów. Od lat pozyskuje do regionu łódzkiego polskich i zagranicznych inwestorów, którzy wraz z rozwojem technologii tworzą wartościowe miejsca pracy. Jedną ze specjalizacji ŁSSE jest branża AGD. Przez ostatnie 25 lat zainwestowało w Strefie ponad 60 firm produkujących sprzęt AGD oraz tych bezpośrednio z nimi współpracujących. Inwestorzy z branży utworzyli ponad 7000 miejsc pracy, co czyni tę gałąź kluczową dla rozwoju regionu. Poza doskonałą lokalizacją i wsparciem inwestycyjnym, Łódzka SSE gwarantuje inwestorom z sektora AGD pełne wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Zaufali nam między innymi: Miele, Whirlpool, B/S/H, HSV, Polyone, Daikin, Sirmax.

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.