Saudi Agriculture/Saudi Agrofood 2024: nowe horyzonty rozwoju w rolnictwie i przemyśle spożywczym!

20.06.2024

Już po raz kolejny Krajowa Izba Gospodarcza organizuje misję biznesową dla polskich przedsiębiorców do Arabii Saudyjskiej. Liczymy, że podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, również w tym roku pomożemy polskim firmom rozpocząć nowy etap działalności

 

 

Targi Saudi Agriculture/Saudi Agrofood 2024 to już 41. edycja Międzynarodowych Targów Produktów, Technologii i Rozwiązań dla Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego odbywających się równolegle z Międzynarodowymi Targami Opakowań FoodPack i Międzynarodowymi Targami Hodowli Wodnej Aquaculture Saudi. Misja odbędzie się w dniach 19-24 października, a jej program obejmuje udział w kluczowych saudyjskich wydarzeniach gospodarczych, takich jak targi i konferencje branżowe.

W wydarzeniu uczestniczą wiodący profesjonaliści branży rolnej i spożywczej, prezentujący nowoczesne technologie, produkty, usługi i rozwiązania stosowane na wszystkich etapach ich produkcji, przetwarzania i pakowania.

W ubiegłym roku gościło ono 27 tysięcy osób, a wśród wystawców znalazło się 420 firm z 42 krajów świata. To prawdziwe święto biznesu i doskonała okazja do nawiązania kontaktów i zaprezentowania swojej oferty szerszemu gronu.

 

 

Dlaczego warto?

  • Arabia Saudyjska jest naszym najważniejszym partnerem wśród krajów Zatoki Perskiej. Przyspiesza tempo polskiego eksportu do Królestwa Arabii Saudyjskiej. Oferujemy coraz więcej produktów i usług wynikających z wdrażania nowoczesnych technologii, których eksport do KAS poszerza ramy tradycyjnych grup towarowych, jak produkty rolno-spożywcze, maszyny i urządzenia.
  • ¾ żywności konsumowanej w kraju pochodzi  z importu. Z uwagi na warunki klimatyczne KAS nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości produktów rolno-spożywczych, by zaspokoić wewnętrzny popyt, W ciągu ostatnich lat sektor produkcji i przetwórstwa żywności KAS odnotował ogromny wzrost, a wzrost dochodu na osobę w ciągu ostatniego dziesięciolecia przyczynił się do zwiększenia wydatków lokalnych konsumentów na żywność.
  • Arabia Saudyjska realizuje obecnie ogromne projekty inwestycyjne, wdrażane obecnie, takie jak: Mega projekt NEOM, w ramach Saudi Vision 2030, stanowiący strategiczny plan, mający na celu zmniejszenie zależności Arabii Saudyjskiej od ropy naftowej, dywersyfikację jej gospodarki i rozwój sektorów usług publicznych, takich jak zdrowie, edukacja, infrastruktura, rekreacja i turystyka. Wielu polskim firmom udało się już skorzystać z możliwości biznesowych jakie dają te przedsięwzięcia.

 


Riyad to stolica Królestwa Arabii Saudyjskiej i centrum jej prężnie rozwijającej się gospodarki, wartej 1,108 biliona dolarów. Miasto to oferuje niezliczone możliwości dla inwestorów, z dynamicznie rozwijającym się sektorem rolniczym, ambitnymi planami rozwoju i otwartym, przyjaznym środowiskiem biznesowym.

Arabia Saudyjska w 2022 roku szczyciła się najszybciej rozwijającą się gospodarką wśród krajów G20, a jej PKB przekroczyło 1 bilion dolarów.


 

Dla kogo?

Do udziału w targach zapraszamy szczególnie przedstawicieli branży rolnej i przemysłu spożywczego reprezentujących:

  • produkty rolne oraz wyroby spożywcze
  • surowce, nawozy, urządzenia, maszyny, linie technologiczne
  • rozwiązania dla branży rolnej i spożywczej na wszystkich etapach ich produkcji,  przetwarzania i pakowania.

 

Oferujemy:

  • indywidualne stoisko o powierzchni 9 m. kw. i standardowym wyposażeniu: wykładzina, ścianki, napis na fryzie (nazwa firmy), 3 punkty świetlne, 1 gniazdko elektryczne, 1 lada, 2 krzesła, 1 stolik
  • zapewniamy Państwu kompleksową obsługę organizacyjną: w tym rezerwację bezpośredniego przelotu Warszawa – Rijad – Warszawa, transport lokalny, opiekę organizacyjną na miejscu  oraz rezerwację hotelu, ubezpieczenie, wizy, a także wsparcie organizacyjne w rozmowach B2B przy udziale saudyjskich partnerów. Uczestnicy pokrywają koszty obsługi organizacyjno-logistycznej udziału w wydarzeniu
  • w programie pobytu planowane są m.in.: forum gospodarcze oraz spotkania B2B z saudyjskimi przedsiębiorcami organizowane we współpracy i w siedzibie Federacji Izb Saudyjskich, wizyta na Międzynarodowych  Targach Saudi Agriculture / Saudi Agrofood, połączona ze spotkaniami biznesowymi na stoiskach zorganizowanymi we współpracy z saudyjskimi organizatorami, spotkania z przedstawicielami projektu NEOM i  programu Vision 2030 z General Food Security Authority, National  Research and Development Center for Sustainable Agriculture oraz  Agricultural Development Fund

 

 

Doświadczenie pokazuje, że udział w misjach KIG owocuje licznymi sukcesami. Podczas poprzednich edycji, wiele polskich firm nawiązało cenne partnerstwa i  poszerzyło zasięg swojej działalności.

Zainteresowanych udziałem w targach/misji uprzejmie prosimy o rejestrację >>> https://formularze.kig.pl/pl/misja-gospodarcza-do-arabii-saudyjskiej-pazdziernik-2024/

 


 

Dodatkowe pytania prosimy kierować do Biura Współpracy z Zagranicą:

Maria Nowakowska
tel.:    22 630 97 83
kom.:   506 118 375
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Agnieszka Salamończyk
tel.: 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.