O zrównoważonym rozwoju w brytyjskiej ambasadzie

16.11.2023

15 listopada przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej brali udział w wydarzeniu organizowanym przez ambasadę brytyjską i AICPA & CIMA na temat modeli zrównoważonego rozwoju w strategiach biznesowych firmy.

Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny oraz prelekcje indywidualne. Głos zabrali między innymi: ambasador #UK w Warszawie Anna ClunesNoemi Tańska MCIM z firmy AICPADr Jeremy Osborn FCMA, CGMA, CPA (Aust.) oraz Dr Andrew Mountfield z University of Oxford.

Z kolei w dyskusji głos zabrali dodatkowo: Piotr DmuchowskiMagdalena Cumanis, ACMA CGMA i Justyna Zasowska.

Prelegenci zwrócili uwagę na konieczność synchronizacji obecnych modeli i strategii biznesowych z założeniami zrównoważonego rozwoju, a także podkreślili, że w przypadku ESG potrzebne są konsekwentne i holistyczne działania w obszarze całej organizacji. Podczas spotkania wybrzmiała również kwestia – jak przekonać zarządy do wprowadzenia strategii zrównoważonego rozwoju w firmie. Spotkanie było też okazją do poznania dobrych praktyk wdrożonych przez firmy z różnych krajów europejskich.

Partnerami wydarzenia byli: Krajowa Izba Gospodarcza (Polish Chamber of Commerce)Polskie Stowarzyszenie ESG i My Company Polska.

Krajowa Izba Gospodarcza jako istniejąca od 1991 roku organizacja wsparcia biznesu oferuje przedsiębiorcom szereg usług doradczych i strategicznych w zakresie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jesteśmy centrum wiedzy i doświadczenia o ESG – wokół Krajowej Izby Gospodarczej stworzyliśmy silną merytorycznie grupę ekspertów, którzy od wielu lat zajmują się tematyką zrównoważonego rozwoju. Nasi eksperci są zaangażowani są w najważniejsze grupy robocze i ciała doradcze na poziomie krajowym i unijnym. Dzięki temu najlepiej wiedzą jakie rozwiązania należy wdrożyć w organizacji żeby odpowiadały normom unijnym i innym przepisom prawnym.

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.