Krajowa Izba Gospodarcza pobudza do eksportu, otwierając cykl bezpłatnych szkoleń. Startujemy 28 listopada 2023

08.11.2023

Weź udział w bezpłatnym szkoleniu z ekspertami e-commerce i dowiedz się jak rozpocząć e-eksport!

KIG stawia sobie za cel wsparcie polskich MŚP w ekspansji międzynarodowej z wykorzystaniem możliwości jakie niesie e-commerce, a tym samym zwiększenie liczby polskich eksporterów w handlu transgranicznym. Z tego powodu uruchamiamy cykl bezpłatnych szkoleń poświęcony zagranicznej sprzedaży przez Internet.

Dołącz do firm sprzedających za granicą i dowiedz się, jak rozpocząć e-eksport!

Aby wypłynąć na szerokie wody e-commerce za granicą, nie musisz posiadać dużego statku! Jeśli jesteś właścicielem marki, producentem lub dystrybutorem, prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo i chcesz postawić pierwsze kroki w internetowym eksporcie, potrzebujesz solidnego przygotowania, odpowiednich narzędzi i celów eksportowej podróży.

Poszukując wsparcia, inspiracji i sprawdzonych rozwiązań zapisz się na szkolenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą, właściciela projektu cross-border.pl, Amazon oraz Gonito.

Polskie firmy MŚP poszukują odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zagranicznego handlu przez Internet, takich jak:

  • Jak rozpocząć e-eksport?
  • Czy sprzedawać we własnym sklepie, czy na zagranicznych platformach sprzedażowych (marketplace)?
  • Jak przygotować strategię sprzedaży?
  • Jak rozliczyć podatek VAT w sprzedaży zagranicznej?
  • Jakie są obowiązki prawne, jakie należy spełnić przed rozpoczęciem zagranicznej sprzedaży?
  • Z jakich instrumentów wsparcia publicznego i lokalnego mogą skorzystać?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzielą praktycy e-commerce: Amazon, Gonito, Taxology, Shumee, Ebury, Global24, Ecommerce.Legal i inni!

Terminy najbliższych szkoleń

Rejestracja oraz agenda szkoleń jest dostępna na stronie: https://cross-border.pl/szkolenia/

Udział w szkoleniach jest nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona!

zapisz się!

 


Organizator szkoleń

 

Partner strategiczny

 

 

Partner merytoryczny

 


Współorganizatorzy


Cross-border.pl – pierwszy w Polsce internetowy przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw poświęcony tematyce międzynarodowej sprzedaży przez Internet cross-border e-commerce

Portal cross-border.pl dostarcza przedsiębiorcom praktyczne know-how na temat kolejnych etapów wdrażania sprzedaży eksportowej w kanałach online, tj. od przygotowania do eksportu, przez opracowanie strategii i dobór kanałów sprzedaży (m.in. poprzez platformy sprzedaży marketplace), po działania marketingowe. Wśród przydatnych narzędzi dostępnych na portalu są audyt gotowości do rozpoczęcia e-eksportu oraz pierwsza w Polsce wyszukiwarka europejskich platform marketplace.

W portalu cross-border.pl są prezentowane także karty zagranicznych rynków, stworzone na podstawie najważniejszych wskaźników gospodarczych oraz e-commerce. Dostępne są także ważne z perspektywy e-sprzedawców dane o zagranicznych rynkach, w tym m.in. o popularnych metodach płatności i dostaw, preferencjach i nawykach zakupowych lokalnych konsumentów czy przegląd branż cieszących się powodzeniem w e-commerce.

Cross-border.pl to także społeczność ekspertów e-commerce i handlu transgranicznego, którzy zostali zaproszeni do współtworzenia zawartości merytorycznej portalu z zakresu e-handlu zagranicznego. Celem projektu jest stworzenie pomostu między polskimi MŚP, które decydując się na sprzedaż zagraniczną poszukują wsparcia sprzedażowego, marketingowego, procesowego czy merytorycznego, a firmami B2B, które świadczą takie usługi, m.in. w zakresie logistyki, obsługi sprzedaży, strategii czy marketingu.

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.