Warsztaty ESG. Nowości w Szkole ESG już dostępne

26.02.2024

Przygotuj firmę do transformacji ESG. Zostań specjalistą od ESG. Ucz się w praktyce na warsztatach

warsztaty esg

 

Szkoła ESG zaczyna wiosnę z impetem. Już teraz można zapisywać się na warsztaty ESG i nowe szkolenie dedykowane dla sektora MŚP. Nowe formaty szkoleniowe pomogą ekspertom odpowiedzialnym za transformację w kierunku zrównoważonego rozwoju przygotować firmę do raportowania niefinansowego. Oferta uwzględnia także potrzeby MŚP. Certyfikat Szkoły ESG pozwala na zwiększenie raportowanej liczby pracowników przeszkolonych w obszarze ESG. Zapisy trwają: https://szkolaesg.pl/szkolenia/

 

Zdobądź wiedzę o zrównoważonym rozwoju i rozwiń swoje kompetencje

  • Szkoła ESG poszerza ofertę szkoleniową o warsztaty ESG w formule 1 godzina wprowadzenia i 3 godziny warsztatowe
  • Uczestnicy będą pracować w grupach i ćwiczyć nowe bardzo konkretne umiejętności
  • Tematyka warsztatów odpowiada na realne zapotrzebowanie firm w zakresie kompetencji pracowników oddelegowanych do obszaru ESG
  • Warsztaty ESG są przeznaczone dla firm raportujących oraz MŚP, które współpracują z dużymi firmami lub poszukują finansowania w bankach i innych instytucjach finansowych
  • Kolejna nowość: Eksperckie szkolenie bazowe dla MŚP przeznaczone specjalnie dla sektora mikro, małych i średnich firm
  • Programy warsztatów ESG opracowali eksperci związani z Krajową Izbą Gospodarczą, w ramach Komitetu KIG ds. ESG
  • Szkoła ESG to wspólny projekt Krajowej Izby Gospodarczej i ADN Akademia
  • Partnerem szkoły ESG jest BNP Paribas

Zaufało nam już 2800 osób

Szkoła ESG przeszkoliła już ponad 300 osób z ponad 150 firm i instytucji, a w bezpłatnych webinarach wzięło udział 2 500 osób

 

Nowe warsztaty i szkolenie dla MŚP

Szkoła ESG poszerza swoją ofertę o nową formułę ‒ warsztaty. Każdy warsztat to 1 godz. wprowadzenia i 3 godziny intensywnej pracy i ćwiczeń nad konkretnym zagadnieniem związanym z ESG. Warsztat odbywają się stacjonarnie w Warszawie, w salach ADN Akademia. Istnieje też możliwość zorganizowania warsztatu poza Warszawą.

Zapisz się na warsztaty: https://szkolaesg.pl/szkolenia/

 

Warsztaty i szkolenia ESG odpowiadają na konkretne potrzeby firm

‒ Uruchamiamy warsztaty ESG, podczas których uczestnicy będą mogli zdobyć konkretne umiejętności, które wykorzystają w swojej codziennej pracy. Razem z ekspertami Szkoły ESG tak dobraliśmy tematykę warsztatów, żeby rzeczywiście zaspokoić bardzo konkretne potrzeby firm. Pod uwagę bierzemy potrzeby zarówno firm wcześniej czy później zobligowanych do raportowania, ale także małych podmiotów z sektora MŚP, od których duże firmy również będą oczekiwać zrównoważonej zmiany lub chociażby wyliczenia śladu węglowego produktu lub usługi – mówi Jolanta Okońska-Kubica, przewodnicząca Komitetu KIG ds. ESG.

 

Uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności w obszarze ESG

Jak przekonuje Karolina Opielewicz, członkini zarządu KIG i inicjatorka Komitetu KIG ds. ESG:
‒ Jeśli ktoś dostanie zadanie policzenia śladu węglowego w firmie i nie wie jak to zrobić, to nauczy się tego na warsztatach w Szkole ESG. Pracownik może stanąć przed wyzwaniem zrównoważonego zarządzania łańcuchem dostaw – zdobędzie tę umiejętność na warsztatach prowadzonych przez naszych ekspertów. Ktoś inny może dostać zadanie zbudowania od zera zespołu ds. ESG wprowadzenia firmy na bardziej zrównoważone tory. Wiadomo, zarządzanie zmianą to trudne wyzwanie. Na warsztatach Szkoły ESG uczestnicy dowiedzą się, jak temu podołać.

 

Czego można nauczyć się na warsztatach ESG?

Warsztaty i szkolenie odpowiadają na potrzeby firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. Poniżej przykładowe umiejętności, jakie można zdobyć w Szkole ESG, a oferta jest nieustannie poszerzana:
– liczenie śladu węglowego firmy
– planowanie i wdrażanie zrównoważonego rozwoju w firmie MŚP
– przygotowanie organizacji do wdrożenia zasad należytej staranności – due diligence
– zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw w kontekście due dilligence tj. należytej staranności
– wprowadzanie transformacji ESG w firmie i zarządzanie zmianą

 

Certyfikat Szkoły ESG liczy się w raportach zrównoważonego rozwoju

Uczestnicy warsztatów oferowanych przez Szkołę ESG otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie kompetencji w obszarze ESG. Wyróżnienie to jest sygnowane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Akademię ADN, renomowane i stabilne podmioty cieszące się zaufaniem firm oraz instytucji.

Przedsiębiorcy wdrażający zasady zrównoważonego rozwoju, niezależnie czy są już zobowiązani do raportowania ESG czy znajdują się w łańcuchach wartości, dzięki uczestnictwu w Szkole ESG, uzyskanym dyplomom mogą zwiększyć raportowaną liczbę pracowników przeszkolonych w obszarze ESG. Takie informacje są objęte raportowaniem ESG, szczególnie przez Zarząd i Radę Nadzorczą.

Zapisz się


Kontakt

Katarzyna Chmielewska
Kierowniczka ds. ESG i komunikacji
e-mail: kchmielewska@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.