Za nami inauguracja Programu AWE dla Kobiet z Ukrainy

12.03.2024

Projekt AWE będący inicjatywą Białego Domu realizowaną przez Departament Stanu USA, rozpoczął swój bieg w Warszawie, przyjmując z otwartymi ramionami utalentowane kobiety z Ukrainy

Z przyjemnością informujemy, że odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu AWE – Akademii Przedsiębiorczych Kobiet!

Uczestniczki, pełne energii i entuzjazmu, spotkały się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, gotowe na nowe wyzwania i zdobywanie wiedzy.

Pełne optymizmu i gotowe do pracy, „dziewczyny z Ukrainy” wzięły udział w pierwszym etapie szkoleń pod opieką wspaniałych trenerów z ENEBA: Anety Kalbarczyk i Krzysztofa Łyżwińskiego.

Projekt AWE zapewnia im możliwość nauki narzędzi biznesowych niezbędnych do założenia i prowadzenia własnej firmy lub rozwoju już istniejącego przedsiębiorstwa.

Dla uczestniczek z Ukrainy, Program AWE to nie tylko szansa na rozwój zawodowy, ale także okazja do poszerzenia swojej wiedzy, nawiązania kontaktów biznesowych oraz zdobycia cennych umiejętności. Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie przyniesie wiele korzyści oraz otworzy nowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

W kolejnych miesiącach będziemy informować o postępach i wynikach osiąganych przez uczestniczki. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym i życzymy owocnej współpracy w dalszym przebiegu programu.

Kobiece przedsiębiorcze działania pod Patronatem Ambasady USA i KIG

Co to jest AWE ?

AWE – Academy for Women Entrepreneurs (*polska nazwa: Akademia Przedsiębiorczych Kobiet – APK) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA, Biuro ds. Edukacji i Kultury, w tym roku także przez Biuro Exchange Alumni. Program realizowany jest od 2019 roku i odbywa się w około 100 krajach na całym świecie. Dotychczas w Polsce odbyło się kilka edycji Programu w Radomiu oraz Łodzi. Celem Akademii jest wsparcie przedsiębiorczych kobiet poprzez zdalny program szkoleniowy o nazwie „DreamBuilder”, opracowany w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport – McMoRan.

Program jest bezpłatny, potrwa około sześć miesięcy i umożliwi Ukrainkom naukę narzędzi biznesowych, potrzebnych do założenia i prowadzenia firmy lub rozwoju już istniejących przedsiębiorstw w początkowej fazie ich funkcjonowania. AWE w Polsce zostanie wzbogacone o serię spotkań z mentorami i wybranymi praktykami biznesu oraz szkoleń na temat wystąpień publicznych, etykiety w biznesie, mediów społecznościowym, itd. Dodatkowym atutem dla uczestniczek z Ukrainy będą zajęcia business English prowadzone w języku ukraińskim.

Program AWE ma formułę hybrydową w formie zajęć i warsztatów stacjonarnych oraz szkoleń online.  Po zakończeniu całego cyklu szkoleń, uwieńczonych napisaniem własnego biznes planu pod okiem trenerów, odbędzie się konkurs finałowy i sesje pitchingowe. Wówczas, zakwalifikowane uczestniczki, zaprezentują swoje pomysły na firmę, albo plan na rozwój istniejącej już działalności biznesowej.

Więcej o projekcie >>> TUTAJ

 

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet

 

Organizatorzy

Program organizuje Krajowa Izba Gospodarcza przy wsparciu finansowym Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Departamentu Stanu USA.
Firmy zainteresowane partnerstwem w Programie Akademii Przedsiębiorczych Kobiet zapraszamy do kontaktu.

                       

 


Informacje dodatkowe:

Marzena Kuczyńska-Pyczot
Koordynatorka Programu AWE
Zastępca Dyrektora
Biuro Współpracy z Zagranicą
e: mkuczynska@kig.pl
t: 22 630 97 23
k: 506 355 407

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.