Znamy laureatów Warsaw Creative Slam! Relacja video

09.01.2024

Po kilku miesiącach pracy kandydatów, jurorów oraz ekspertów i edukatorów mogliśmy poznać zwycięzców pierwszej edycji programu akceleracyjnego Warsaw Creative Slam

 

Program Warsaw Creative Slam adresowany był do wszystkich osób działających lub planujących przedsięwzięcia i projekty biznesowe w sektorze kreatywnym, a także do absolwentów_absolwentek i studentów_studentek szkół artystycznych z Warszawy. Młodzi kreatywni mieli możliwość przedstawiania podczas programu swojego projektu, pomysłu na biznes i uzyskać wsparcie w dopracowaniu pomysłu podczas trwania programu. Program merytoryczny przygotowali pracownicy Krajowej Izby Gospodarczej (operatora Centrum Kreatywności Targowa) we współpracy z UM st. Warszawy.

 

WYNIKI WARSAW CREATIVE SLAM 2023:

FINALIŚCI i FINALISTKI

Justyna Drobkiewicz (MUZIO)

Stanisław Plewniak (MUZIO)

Stanisław Pyrka (XDCC.pl)

Magdalena Głogowska (PORTRECISTKA ZWIERZĄT)

Magdalena Stuchlik (CIEKAWSKIE DZIECIAKI)

Wojciech Stuchlik (CIEKAWSKIE DZIECIAKI)

 

Oceniając finalistów, jury wzięło pod uwagę:

  • innowacyjność pomysłu
  • szanse na skalowanie projektu, a także oceniało
  • rozwój projektu w trakcie programu
  • zaangażowanie w poszczególne etapy programu akceleracyjnego.
  • na ocenę wpływ miało także przygotowanie i finałowe wystąpienie podczas Meetupu w dniu 20 września 2023 roku.

 

WYRÓŻNIENIE 

PROJEKT AQUSPOT: Magdalena Kaleta i  Kamila Kotnis

Jury postanowiło docenić idee jaka stała za projektem AQUASPOT, którego misją jest popularyzacja zbierania i wykorzystywania wody deszczowej w eleganckich, modułowych zbiornikach nadających się do wykorzystanie w już istniejących ogródkach i budynkach, w nowoprojektowanych oraz w przestrzeni publicznej.

 

III MIEJSCE

PROJEKT NFC WEAR: Adam Kantorowicz i Mariusz Hamed

Nagrody:

  • warsztaty strategiczno-kreatywne
  • materiały graficzne o łącznej wartości 15 tys. złotych ufundowane przez Tears of Joy

Trzecie miejsce zajął projekt NFC WEAR z pogranicza świata cyfrowego i materialnego, pozwalający na głębszą identyfikację marki artysty z markami np. odzieży i akcesoriów. Produkt ten będzie dawał także wyjątkową możliwość potwierdzania autentyczności produktu z którym zostanie powiązany. NFC Wear to inteligentne gadżety i akcesoria wykonane z gumy, które wykorzystują technologię NFC do interakcji z użytkownikami. Użytkownik otrzymuje możliwość personalizacji, ciekawych doświadczeń i łatwego dostępu do informacji poprzez produkt NFC WEAR. Produkty są wykonywane z gumy (specjalnej i wynalezionej pod ten produkt), a więc mogą to być naszywki to ubrań, ale też inne rzeczy, produkowane z gumy.

 

II MIEJSCE

PROJEKT TUBO – Daniel Suchocki

Nagrody:

  • 6 miesięcy korzystania z biura na Smolnej ufundowane przez warszawskie Centrum Przedsiębiorczości Smolna
  • szkolenie z zakresu strategii komunikacji ufundowane przez Sito Strategy

Drugie miejsce zajął projekt meblowy TUBO. To modułowy system, z którego błyskawicznie można złożyć niemal dowolny mebel zwłaszcza na cele eventowe. Produkowany zgodnie z trendem gospodarki cyrkularnej produkt może być szybko i łatwo skalowalny, a jego realizację można przeprowadzić w niemal każdym miejscu na świecie. Doceniono estetykę, łatwość w produkcji i dostosowywaniu do potrzeb potencjalnych klientów oraz fakt wykorzystywania tworzyw wtórnych. Jury zwróciło uwagę, że jest to w zasadzie już funkcjonujący projekt – pierwsze realizacje dla klientów wydarzyły się w trakcie trwania programu Warsaw Creative slam – dający się sprawnie skalować i popularyzować.

 

I MIEJSCE

PROJEKT SHADE – Bartosz Wyszyński, Michał Rusnarczyk, Sefa Sagir, Wiktor Kraśnicki

Nagrody:

  • półroczny Staż Inspiracji ufundowany przez Centrum Kreatywności Targowa/Krajowa Izba Gospodarcza
  • biuro dla zespołu w Centrum Kreatywności Targowa na 6 miesięcy, ufundowane przez Centrum Kreatywności Targowa/Krajowa Izba Gospodarcza
  • potencjalna współpraca z Ekipa Investment

Pierwsze miejsce zajął projekt SHADE stwarzający pomost pomiędzy sztuką materialną a cyfrową. Projekt ma na celu tworzenie innowacyjnego zestawu narzędzi dla interaktywnych instalacji multimedialnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Najnowocześniejsze technologie w formie modułowych komponentów umożliwią prezentację i interakcję na niespotykanym dotąd poziomie.

Modułowa architektura zapewnia skalowalność usług, jednocześnie utrzymując indywidualne podejście. Pierwsze realizacje grupa zgłaszająca ma już za sobą. Swój produkt adresuje do agencji eventowych i reklamowych, producentów wydarzeń i konferencji, instytucji kulturalnych, teatrów, a także szkół i uczelni. Zgłaszający już z ww organizacjami współpracują. Do realizacji zamierzeń niezbędne będzie jednak zainwestowanie w odpowiedni sprzęt i stworzenie przestrzeni do eksperymentowania i wdrażania pomysłów. Przewidywane finansowanie to zarówno pozyskanie inwestycji i dotacji na innowacyjne projekty, jak i późniejsza współpraca z klientami.

Jury doceniło gotowość projektu do funkcjonowania na rynku oraz fakt, że daje on nowe możliwości twórcom, artystom i realizatorom na pracę nad zupełnie nową jakością swoich prac, tworzenie nowych, wielopoziomowych immersyjnych doświadczeń. Zespół zgłaszający był niezwykle zaangażowany w program i przedstawił przekonujący pitch podczas finałowego wystąpienia.

 

Finalistom_Finalistkom i Laureatom serdecznie gratulujemy!

Kolejny program Warsaw Creative Slam ruszy w marcu 2024 r. Zapraszamy!

 

Program jest organizowany przez Centrum Kreatywności Targowa i współfinansowany przez Biuro Kultury UM St. Warszawy.

Partnerami Warsaw Creative Slam są: Krajowa Izba Gospodarcza, Ekipa Investments, Huge Thing, Tears of Joy, Jakub Sito

 

 


Operatorem Centrum Kreatywności Targowa jest Krajowa Izba Gospodarcza od grudnia 2019 roku,  na kolejne 10 lat, na mocy umowy podpisanej z Miastem St. Warszawa w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) dla miejskiego inkubatora przedsiębiorczości.

Krajowa Izba Gospodarcza – największa niezależna organizacja biznesu w Polsce. Powstała w 1990 roku. KIG reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców. Jest członkiem Eurochambres i Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu oraz ma podpisane umowy o współpracy z większością narodowych izb gospodarczych na świecie.


 

CENTRUM KREATYWNOŚCI TARGOWA

ul. Targowa 56
03-733 Warszawa
recepcja@cktargowa.pl
Recepcja czynna w godzinach 8:30-16:30
tel. 22 102 61 79

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.