Przygotuj się do raportowania ESG! Poznaj nowy poziom sprawozdawczości

20.11.2023

Szkoła ESG z nową ofertą szkoleń z raportowania i zrównoważonego zarządzania organizacją

Szkoła ESG

Zgodnie z projektem dyrektywy CSRD przedstawionym przez Komisję Europejską, obowiązek raportowania ESG wcześniej czy później będzie dotyczył każdej firmy. Dla wielu z nich, wchodzące w życie od stycznia 2024 (zgodnie z projektem dyrektywy) obowiązki sprawozdawcze będą całkowicie nowe, ponieważ dane społeczne, środowiskowe, czy dotyczące ładu korporacyjnego nie były przez nie dotychczas ujawniane. O tym jakie wskaźniki i w jaki sposób należy raportować, a także jak przełożyć ich zapisy na konkretne dane w raporcie – opowiedzą w trakcie szkoleń Eksperci Szkoły ESG.

Zdobądź wiedzę o zrównoważonym rozwoju i rozwiń swoje kompetencje

Szkolenie „Raportowanie i Zarządzanie Organizacją” jest uniwersalne i dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, co oznacza, że może być przydatne dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników. Pomaga uczestnikom zrozumieć, dlaczego ESG jest coraz bardziej istotne dla organizacji i w jaki sposób mogą skutecznie integrować te kwestie w swojej działalności. Sprawdź ofertę i zapisz się na szkolenie!

Szkolenie skrojone na miarę

Ścieżka programowa „Raportowanie i Zarządzanie Organizacją” składa się z 5 niezależnych modułów tematycznych, dzięki czemu każdy Uczestnik może skomponować swoje szkolenie, w sposób zgodny z jego poziomem wiedzy, oczekiwaniami – wybierając jego składowe (moduły). Aktualne szkolenie obejmuje następujące moduły:

  • Raportowanie zrównoważonego rozwoju
  • Planowanie zrównoważonego rozwoju zgodnie z wymogami CSRD i ESRS
  • Zrównoważone zarządzanie organizacją
  • Taksonomia
  • Komunikacja i greenwashing

Partnerem ścieżki „Raportowanie i zarządzanie organizacją” jest BNP Paribas

Trwa nabór na szkolenia realizowane w listopadzie i grudniu

Aktualnie trwają zapisy na moduł tematyczny:

  • Komunikacja i greenwashing [termin: 07.12.2023] >>> zapisz się
    Ten moduł szkolenia skupia się na tematyce komunikacji, w tym zagadnieniu greenwashingu. Uczestnicy dowiedzą się o wymogach prawnych związanych z komunikacją, w tym szczególnie dotyczących greenwashingu – praktyki wprowadzającej w błąd dotyczącej zrównoważonego rozwoju. Prelegenci, Aleksandra Majda i Agnieszka Skorupińska, omówią zasady komunikacji zrównoważonego rozwoju oraz aspekty komunikacji w procesie zmian. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat identyfikacji interesariuszy i dialogu z nimi, a także zapoznają się z 17 celami zrównoważonego rozwoju (SDG). Istotnym elementem modułu będzie również omówienie greenwashingu, w tym jego cech i rodzajów, oraz analiza ryzyka związanego z tą praktyką w komunikacji. Uczestnicy zostaną także poinformowani o działaniach Unii Europejskiej mających na celu zwalczanie greenwashingu, takich jak Green Claims Directive. Moduł będzie również obejmował praktyczne warsztaty, które pozwolą uczestnikom na rozwinięcie umiejętności w zakresie komunikacji zrównoważonego rozwoju.

Sprawdź również terminy na przyszły rok >>> https://szkolaesg.pl/product/sciezka-poswiecona-raportowaniu-i-zarzadzaniu-organizacja/

W przeciwieństwie do szkoleń konkurencyjnych, nasi eksperci nie tylko „sygnalizują” pewne tematy, ale wprowadzają uczestników dogłębnie w ich tematykę. Celem szkoleń jest więc nie tyle zbudowanie świadomości zmian wynikających z polityk zrównoważonego rozwoju, ale przygotowanie właściwych pracowników firm na ich wdrożenie w organizacji. Więcej informacji wraz z pełną ofertą szkoleń >>> https://szkolaesg.pl

Szkoła ESG

 


Partner ścieżki „Raportowanie i zarządzanie organizacją”

 

Szkoła ESG to inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, która powstała we współpracy z firmą ADN Akademia. W ramach Szkoły ESG zapraszamy na szkolenia podstawowe, zaawansowane oraz indywidualne. Szkolenia zorganizowane pod opieką merytoryczną ekspertów Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej służyć mają zwiększeniu wiedzy przedsiębiorców na temat transformacji klimatycznej, a w szczególności wyzwań i wymagań, które już ich dotyczą bądź będą ich dotyczyć w przyszłości w związku z nowymi regulacjami Komisji Europejskiej oraz nowelizacji ustaw na poziomie krajowym. Dostosowanie się do wymagań związanych z zieloną tranzycją jest kluczowe, aby polskie firmy mogły zachować konkurencyjność na rynku europejskim.

Od października 2022 roku, przeszkoliliśmy 200 osób z ponad 70 firm, w tym 8 spółek giełdowych. W styczniu 2023 uruchomiliśmy eksperckie kursy zaawansowane dedykowane poszczególnym branżom – łącznie określiliśmy 18 branż dla których zmiany ESG będą szczególnie istotne.


Kontakt

Bartłomiej Masiarz
specjalista ds. ESG
e-mail: bmasiarz@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.