Wyjedź z KIG do Afryki Północnej i znajdź nowych partnerów biznesowych [19-24.05.2024]

01.03.2024

Odkrywaj nowe rynki z Krajową Izbą Gospodarczą


Szukasz nowych rynków dla eksportu swoich produktów lub usług? Krajowa Izba Gospodarcza otwiera nabór firm do udziału w misji gospodarczej do Algierii i Tunezji, która odbędzie się w dniach 19-24 maja 2024. W programie m.in. networking z potencjalnymi kontrahentami oraz udział w gospodarczych forach odbywających się w Algierii i Tunezji.

 • Celem misji jest prezentacja polskiej oferty eksportowej i inwestycyjnej oraz nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi na rynku algierskim i tunezyjskim
 • W ramach programu misji zostaną zorganizowane ponadto spotkania informacyjno-networkingowe z lokalnymi organizacjami wsparcia biznesu  i ekspertami
 • Program misji przewiduje m.in. udział w Polsko-Algierskim, Forum Biznesu Algierze oraz Polsko-Tunezyjskim Forum w Tunisie i  Forum Biznesu w Sousee
 • Zapraszamy firmy z branż: chemicznej, energetycznej, paliwowej, zielonych technologii, motoryzacyjnej, budowalnej, spożywczej
 • Zgłoś chęć udziału już dzisiaj – liczba miejsce jest ograniczona

Krajowa Izba Gospodarcza od wielu lat prowadzi aktywnie działania na rynkach afrykańskich. W związku z dużym zainteresowaniem poprzednimi misjami do Algierii, po raz kolejny chcemy pomóc polskim przedsiębiorcom w procesie internacjonalizacji.

Krajowa Izba Gospodarcza współpracuje ze swoim odpowiednikiem Izbą Przemysłowo-Handlową w Algierze już 20 lat. Często podróżujemy do Algierii, często gościmy przedstawicieli biznesu algierskiego w Polsce. Algieria staje się niezwykle ważna dla Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że kraj ten stanie się ważny także dla Polski, zwłaszcza jeżeli chodzi o węglowodory, nośniki energii w sytuacji wojny na wschodzie i kryzysu energetycznego też z tym związanego – mówi Janusz Wiśniewski, przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej.

 


Algieria

Algieria, dzięki swojemu położeniu w centralnej części Afryki Północnej, jest bramą pozwalającą na swobodny dostęp do innych krajów całego regionu i dąży do zwiększenia eksportu na rynki państw afrykańskich.  Algieria,   dzięki zasobom naturalnym, należy jednocześnie do grona najbogatszych krajów kontynentu, posiadając 10. największe na świecie złoża gazu, i pozostaje w czołówce pozaunijnych eksporterów do UE. Biorąc również pod uwagę bogate złoża ropy naftowej i ambitne projekty produkcji „zielonego” wodoru z OZE, a także geograficzną bliskość Europy, kraj ten naturalnie staje się jej ważnym partnerem w zakresie zmniejszania zależności energetycznej.

Wśród najbardziej perspektywicznych obszarów polsko-algierskiej współpracy gospodarczej możemy wskazać sektor technologii rolniczych oraz rolno-spożywczych. Algieria poszukuje rozwiązań w branży energetycznej, bankowości, budownictwie przemysłowym, zielonych technologii oraz wodorowej. Realizacja wspólnych projektów dla polskich firm w Algierii wydaje się możliwa również w branży chemicznej, rafineryjnej i paliw syntetycznych, a także motoryzacyjnej.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

Misja przedsiębiorstw stanowiłaby kontynuację działań KIG na rynku algierskim, do udziału w misji zapraszamy przedsiębiorstwa z następujących, perspektywicznych branż:

 • technologie i rozwiązania w sektorze rolno-spożywczym oraz w branżach energetyki,
 • chemii i górnictwa,
 • motoryzacji (LPG),

Dodatkowym punktem misji będzie wizyta i spotkania B2B z przedsiębiorcami biorącymi udział w targach z sektora rolno-spożywczego SIMA-SIPSA. Wznowienie dialogu w ramach Rady Biznesu Polska-Algieria jest istotnym elementem współpracy gospodarczej.

 

Tunezja

Wymiana handlowa Polski z Tunezją utrzymuje się w stabilnym trendzie wzrostowym i opiera się w dużej mierze na kooperacji zakładów; wiele fabryk tunezyjskich jest podwykonawcami polskich przedsiębiorstw. Możliwości  zwiększenia polskiego eksportu istnieją zwłaszcza w branży  wyrobów przemysłu chemicznego, gumowego, szklarskiego, papierniczego, hutnictwa żelaza i stali, szerokiej gamy narzędzi i urządzeń pomiarowych, sprzętu wiertniczego oraz sprzętu do budowy oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody, dostaw pomp, rur, zaworów i innych elementów dla budownictwa, artykułów spożywczych, sprzętu rybackiego, jak również eksportu usług w tych dziedzinach. Zwiększa się także zapotrzebowanie na urządzenia i nowe technologie w sektorze informatycznym i telekomunikacyjnym.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 


Dodatkowe informacje:

Partnerami misji gospodarczej jest  Ambasada RP w Algierze i Ambasada i RP w Tunisie oraz lokalne organizacje otoczenia biznesu w Algierii i Tunezji. 

 • Program misji przewiduje m.in. udział w Polsko-Algierskim Forum Biznesu Algierze oraz Polsko-Tunezyjskim Forum w Tunisie i  Forum Biznesu w Sousee, jak również udział w spotkaniach indywidualnych z wyselekcjonowanymi partnerami zgodnie z zainteresowaniem polskich firm uczestniczących w misji.
 • W ramach programu misji zostaną zorganizowane ponadto spotkania informacyjno-networkingowe z lokalnymi organizacjami wsparcia biznesu  i ekspertami gospodarczymi oraz – dla zainteresowanych ‒ rozmowy podczas MT SIPSA FILAHA AGROFOOD’2024 w Algierze https://www.sipsa-filaha.com i MT CARTAGE-EXPO’2024 w Tunisie https://carthage-expobatiment.com.tn
 • Zainteresowanych udziałem w misji do Algierii i Tunezji  prosimy o wstępną deklarację poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia do dnia 20 marca br. w celu przekazania dalszych szczegółowych informacji.


Kontakt:

Agnieszka Salamończyk
tel. 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel. 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl

Jeśli chcą być Państwo informowani o wszystkich międzynarodowych wydarzeniach biznesowych organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarczą, zachęcamy do dołączenia do naszej bazy kontaktów za pomocą formularza >>> wydarzenia międzynarodowe

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.