Solidarni z Ukrainą. Ponad 0,5 mln złotych i 10.000 EUR – udzielonego wsparcia

04.08.2022

Od wybuchu wojny w Ukrainie, Krajowa Izba Gospodarcza zaangażowała się w pomoc ofiarom rosyjskiej inwazji, a także w udzielenie wsparcia humanitarnego wszystkim potrzebującym z tego kraju

Reagując na rosnące z dnia na dzień potrzeby związane z pomocą osobom dotkniętym skutkami konfliktu zbrojnego w Ukrainie, Zarząd Krajowej Izby Gospodarczej podjął decyzję o przekazaniu 10.000 EUR, Ukraińskiej Izbie Gospodarczej w Kijowie oraz 100.000 PLN – na rzecz Funduszu Pomocy Ukrainie.


Jesteśmy głęboko poruszeni tym, jak wiele firm zaangażowało się w pomoc Ukrainie. Poza indywidualnymi działaniami – zrzeszonych w KIG – izb gospodarczych, rozpoczęliśmy we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą zbiórkę finansową, tworząc Fundusz Pomocy Ukrainie. Jego prowadzenie zostało powierzone PUIG, która poza biurem w Warszawie i 11 przedstawicielstwami w Polsce, posiada także biuro główne w Kijowie oraz 11 przedstawicielstw w Ukrainie – co jest gwarantem skuteczności naszych działań. Docieramy z pomocą do miejsc objętych wojną, a także wspieramy uchodźców wojennych przebywających w Polsce.

Udzieliliśmy pomocy humanitarnej w wysokości ponad pół miliona złotych, finansując m.in. zakup środków medycznych, sprzętu elektronicznego: krótkofalówki, tablety, telefony, powerbanki, środków ochrony indywidualnej: kamizelki kuloodporne, nakolanniki, rękawice taktyczne, plecaki, śpiwory, karimaty, gaśnice, a także żywność dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu – dzięki naszemu wsparciu – wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt medyczny – Szpital Wojskowy w Irpieniu, a w najbliższym czasie, ukraińska młodzież i dzieci przebywające w Polsce, wyjadą na obozy i kolonie letnie – sfinansowane również ze środków Funduszu.

Wierzymy, że każdy z nas może dać coś od siebie i tym samym pomóc przetrwać narodowi ukraińskiemu ten koszmarnie trudny czas.

Zbiórka – wciąż trwa! Można ją wesprzeć >>> szczegóły tutaj

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.