Klub Radców Handlowych z wizytą na Dolnym Śląsku

07.07.2023

W dniach 29-31 maja 2023 r., na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego, członkowie Klubu Radców Handlowych przy KIG odwiedzili Dolny Śląsk

Klub Radców Handlowych

W delegacji uczestniczyło 25 dyplomatów – akredytowanych w Polsce, którzy reprezentowali kraje europejskie, azjatyckie, Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Wizytę rozpoczęła się spotkaniem w Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej DAWAG  Sp z o.o.

W części oficjalnej, którą otworzył Pan Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, przedstawiono potencjał gospodarczy i inwestycyjny regionu oraz informacje dotyczące działalności i zadań DAWAG. Odbyły się prezentacje zaproszonych firm z sektora nowych technologii, po czym miały miejsce rozmowy w formule b2b.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Dolnośląskiego Centrum Sportu – Poland Jakuszycka – nowoczesnego obiektu, zapewniającego sportowcom wspaniale warunki do treningów, czy przeprowadzania zawodów sportowych.

Drugiego dnia wizyty na Dolnym Śląsku, członkowie Klubu Radców Handlowych odbyli spotkanie w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze. Była to kolejna możliwość poznania walorów regionu i jego potencjału gospodarczego. Podczas spotkania swoja ofertę zaprezentowały lokalne firmy. Spotkanie zakończyło się częścią networkingową, podczas której dyplomaci mieli okazję posmakować lokalnych produktów oraz przyjrzeć się pięknym wyrobom z polskiego lnu, czy z Huty Szkła Julia.

W ramach wizyt studyjnych, członkowie Klubu Radców Handlowych odwiedzili Manufakturę Bolesławiec – znanego producenta polskiej ceramiki, którego początki sięgają XIX wieku i który do dzisiaj tworzy swoje wyroby według tradycyjnych metod, ze szczególną dbałością o unikalne wzornictwo i detale.

Dolnośląskie to również bardzo interesujący region pod względem turystycznym, bogaty w zabytki dziedzictwa kulturowego, dlatego podczas wizyty nie zabrakło wizyty w Katedrze w Świdnicy, z towarzyszącym jej krótkim koncertem organowym, po którym uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć dolnośląski Zamek Książ.

Dzień został zakończony uroczystą kolacją, którą dla członków Klubu wydał Pan Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa. Podczas spotkania radcowie mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami z wizyty, a także porozmawiać o możliwościach współpracy.

W ostatnim dniu wizyty odbyło się spotkanie we Wrocławskim Parku Technologicznym, miejscu stworzonym dla działalności firm innowacyjnych, przedsiębiorstw sektora badawczo – rozwojowego dla startup-ów. Tu również zorganizowano spotkanie z firmami branży sektora nowych technologii (zaprezentowano m.in. technologię projektowania 3D, drony).

Będąc w WPT w punkcie „Pomocy dla Ukrainy”, który znajduje się na terenie parku, miał miejsce załadunek karetek ratownictwa medycznego, które w najbliższym czasie zostaną przekazane Ukrainie.

Wrocław to również jeden z wiodących ośrodków akademickich. Każdego roku uczelnie oferują studentom nowe możliwości kształcenia, rozszerzając swoją ofertę o kolejne kierunki. Z roku na rok przybywa również studentów zagranicznych, dlatego w programie pobytu na Dolnym Śląsku nie mogło zabraknąć wizyty w jednej z wrocławskich uczelni. Członkowie KRD odwiedzili Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie po krótkim powitaniu przez Panią prof. dr hab. Bogusławę Drelich-Skulską, przedstawiono działalność uniwersytetu w zakresie edukacji oraz nauki. Uczestnicy spotkanie odwiedzili także Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz bardzo nowoczesne – robiące wrażenie – Centrum Symulacji Procesów Biznesowych.

Wizyta na Uniwersytecie spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony radców i była ostatnim punktem programu wizyty na Dolnym Śląsku.


Prezentacje firm uczestniczących w Spotkaniu:

Biotts-Value-Summary

SatRev Investment

Flaris

Huta Szkła Julia

KARR S.A.

Mariusz Tkaczyk


Kontakt:

Katarzyna Kaniewska
Biuro Współpracy z Zagranicą
tel.: 22 630 97 07
e-mail: kkaniewska@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.