WEBINAR: Gospodarka obiegu zamkniętego. Zbuduj strategię firmy z pełnym dofinansowaniem! [21.11.2023]

30.10.2023

Poznaj założenia GOZ i dowiedz się jak pozyskać finansowanie na rozwiązania zgodne z jego koncepcją 

Krajowa Izba Gospodarcza i Szkoła ESG zapraszają na kolejne bezpłatne webinarium dotyczące zrównoważonego rozwoju. Tym razem porozmawiamy o jednym z trudniejszych tematów, czyli o gospodarce obiegu zamkniętego. Nasi eksperci nie tylko przybliżą praktyczne założenia GOZ, ale również wskażą, w jaki sposób pozyskać finansowanie na zbudowanie strategii i jej wdrożenie. Już 21 listopada weź udział w spotkaniu z naszymi ekspertami!

Gospodarka o obiegu zamkniętym jest istotnym elementem działań ESG. Jest to model produkcji i konsumpcji, który polega na dzieleniu się, pożyczaniu, ponownym użyciu, naprawie, odnawianiu i recyklingu istniejących materiałów i produktów tak długo, jak to możliwe. W ten sposób wydłuża się cykl życia produktów. W praktyce oznacza to ograniczenie odpadów do minimum. Kiedy cykl życia produktu dobiega końca, surowce i odpady, które z niego pochodzą, powinny zostać w gospodarce, dzięki recyklingowi. Można je z powodzeniem wykorzystać ponownie, tworząc w ten sposób dodatkową wartość.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła program grantowy dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej, który umożliwia uzyskanie 82 tysięcy złotych na zbudowanie strategii gospodarki obiegu zamkniętego i jej wdrożenie w organizacji.  Dowiedz się, jak aplikować o dofinansowanie oraz co należy zrobić po jego uzyskaniu.

Kiedy i gdzie:

  • 21 listopada 2023 r., godz: 10:00 – 11:30
  • online

Dla kogo:

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej (województwa: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego lub mazowieckiego z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).


Na spotkaniu z naszymi ekspertami z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego i projektów:

  • Dowiesz się czym jest gospodarka obiegu zamkniętego i co zyskasz wdrażając GOZ w swojej organizacji
  • Poznasz praktyczne wyzwania związane z przygotowaniem strategii GOZ
  • Zrozumiesz w jaki sposób pozyskać finansowanie na realizacje tego projektu
  • Poznasz jakie są założenia programu grantowego PARP
  • Dowiesz się jak przy pogotować wniosek do konkursu grantowego PARP
  • Będziesz miał możliwość zadania pytań naszym ekspertom.


Webinarium poprowadzą:

  • Jolanta Okońska – Kubica, Przewodnicząca Komitetu KIG ds. ESG, ekspertka GOZ, Dyrektor Zarządzająca ENVIPOL.
  • Rafał Tenerowicz – Członek Komitetu KIG ds. ESG, Stratego

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz poprzednie webinaria, podczas których nasi Eksperci w przystępny sposób tłumaczyli najważniejsze zagadnienia związane z ESG >>> TUTAJ

 


 

Krajowa Izba Gospodarcza jako istniejąca od 1991 roku organizacja wsparcia biznesu oferuje przedsiębiorcom szereg usług doradczych i strategicznych w zakresie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jesteśmy centrum wiedzy i doświadczenia o ESG – wokół Krajowej Izby Gospodarczej stworzyliśmy silną merytorycznie grupę ekspertów, którzy od wielu lat zajmują się tematyką zrównoważonego rozwoju. Nasi eksperci są zaangażowani są w najważniejsze grupy robocze i ciała doradcze na poziomie krajowym i unijnym. Dzięki temu najlepiej wiedzą jakie rozwiązania należy wdrożyć w organizacji żeby odpowiadały normom unijnym i innym przepisom prawnym.

Szkoła ESG to inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, która powstała we współpracy z firmą ADN Akademia. Szkolenia z zakresu zrównoważonego rozwoju i raportowania ESG zorganizowane pod opieką merytoryczną ekspertów Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej zwiększają wiedzę przedsiębiorców na temat transformacji klimatycznej, a w szczególności wyzwań i wymagań związanych z nowymi regulacjami na poziomie Unii Europejskiej. Eksperci Szkoły ESG to praktycy życia gospodarczego, prawnicy, inżynierowie, specjaliści od komunikacji i zarządzania organizacją. Prowadzący szkolenia są aktywnymi uczestnikami procesów regulacyjnych związanych z takimi tematami jak ESG, zrównoważony rozwój, czy gospodarka obiegu zamkniętego. Dostosowanie się do wymagań związanych z zieloną transformacją jest kluczowe, aby polskie firmy mogły zachować konkurencyjność na rynku europejskim.

 

Więcej informacji: https://szkolaesg.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.