Egipsko-Polskie Stowarzyszenie Biznesmenów, 20-23.11.2017

24.11.2017

W dniach od 20 do 23 listopada 2017 r. gościliśmy w Warszawie delegację biznesową z Egiptu zorganizowaną przez Egipsko-Polskie Stowarzyszenie Biznesmenów. Egipsko-Polskie Stowarzyszenie Biznesmenów powstało 20 lat temu; od 15 lat jest tradycyjnym egipskim partnerem Krajowej Izby Gospodarczej, wspierającym działania firm egipskich w Polsce oraz firm polskich na terenie Arabskiej Republiki Egiptu. Obydwie rocznice ładnie wpisują się w 90-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Egiptem a Polską. Delegacji przewodniczył Pan Medhat El Kaissy, Prezes Egipsko-Polskiego Stowarzyszenia Biznesmenów.

Przedstawiciele egipskiego biznesu reprezentowali kilka sektorów gospodarki: branżę spożyczą, maszynową, oświetleniową, motoryzacyjną, przemysł chemiczny oraz edukację i szkolenia. Egipskie firmy od wielu lat są zainteresowane nawiązaniem kontaktów handlowych z potencjalnymi polskimi partnerami, zarówno w zakresie importu towarów i usług z Polski, jak też  eksportem swoich towarów i usług do naszego kraju.

W związku z wizytą delegacji w Polsce Krajowa Izba Gospodarcza w dniu 21 listopada br. zorganizowała Spotkanie Biznesowe Polska – Egipt z udziałem przedstawicieli biznesu z obydwu krajów, które odbyło się w siedzibie KIG. W spotkaniu uczestniczyło blisko 40 przedstawicieli biznesu, którzy przeprowadzili interesujące spotkania dwustronne.

Była to kolejna już wizyta egipskich kół biznesu w Polsce; od początku bieżącego roku mieliśmy przyjemność goszczenia delegacji z różnych miast (Ismalia, Kair, Aleksandria) i stref egipskich (Suez Economic Zone); były to wizyty zarówno oficjalne (wizyta Ministra Handlu i Przemysłu Egiptu) jak też czysto biznesowe.

Krajowa Izba Gospodarcza

Biuro Współpracy z Zagranicą
Maria Nowakowska
Tel: 22 – 6309783
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.