Polskie zielone technologie na Targach WETEX w Dubaju

26.09.2022

Już jutro rozpocznie się największe i najważniejsze wydarzenie targowe na Bliskim Wschodzie, a wraz z nim otwarcie Polskiego Pawilonu Promocyjnego

Polski biznes coraz śmielej kieruje swe zainteresowanie na Półwysep Arabski, korzystając przy tym z aktywnego wsparcia i promocji Krajowej Izby Gospodarczej. W marcu 2022 roku sukcesem naszych przedsiębiorstw zakończyło się EXPO Dubai 2020, a już czeka na nie kolejne duże wydarzenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

27 września rozpoczyna się WETEX & Dubai Solar Show 2022 – najbardziej prestiżowe dedykowane zielonym technologiom wydarzenie na Bliskim Wschodzie, mające na celu integrację różnych gałęzi przemysłu energetycznego.

Wydarzenie każdego roku przyciąga liderów branży energetycznej oraz firm działających w obszarach Water & Waste Water, Energy Technology, Electrical Fittings, Lighting & Luminaries. Łącznie będzie tam 1200 wystawców z całego świata.


Zjednoczone Emiraty Arabskie są niekwestionowanym liderem w globalnym podejściu do zmian klimatycznych. Realizują u siebie wiele innowacyjnych projektów w dziedzinie energii odnawialnych, finansują wielomiliardowe inwestycje za granicą i są otwarte na współpracę z partnerami z całego świata. Wyrazem międzynarodowego uznania dla tej działalności jest wybór ZEA na gospodarza Szczytu Klimatycznego ONZ COP28 w 2023 r. Należy dodać, że jest to jeden z najbardziej nowoczesnych krajów w regionie Zachodniej Azji i Afryki Północnej, a zarazem najbardziej innowacyjny kraj arabski. ZEA są też jednym z czołowych partnerów handlowych Polski w tym regionie, o ogromnym potencjale rozwojowym, co potwierdziła niedawna sesja Wspólnej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej w Warszawie – mówi Ambasador Krzysztof Płomiński, Doradca Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.

Ważnym atutem Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest brak barier finansowych i administracyjnych ograniczających dostęp do rynku. Dodatkowym ułatwieniem jest rozbudowana i nowoczesna infrastruktura, która sprawia, że ZEA są bardzo atrakcyjnym partnerem handlowym.

 

Polska na Targach 

Na targach WETEX & Dubai Solar Show 2022 pojawi się 8 polskich firm. Są one laureatami konkursu GreenEvo, zorganizowanego przez resort Klimatu i Środowiska, mającego na celu wspieranie rozwoju technologii środowiskowych przez małych i średnich przedsiębiorców oraz ułatwienie im ekspansji zagranicznej poprzez nawiązywanie kontaktów międzynarodowych. Polskie firmy będą obecne na targach w Dubaju w ramach stoiska tworzonego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z MK Business Link i Krajową Izbą Gospodarczą.


Rynki arabskie – nowa perspektywa dla firm

Ekspansja na rynki arabskie wciąż nie jest jeszcze zbyt popularna wśród polskich firm. EXPO Dubai 2020 przyniosło w tym zakresie pozytywne zmiany, ale nadal pozostaje do zagospodarowania wiele obszarów potencjalnej współpracy w dziedzinie handlu, inwestycji, finansów czy wspólnego wdrażania innowacyjnych projektów. Warto sięgnąć po te nowe szanse, w oparciu o ekspercką wiedzę.

KIG wspiera polskie zielone technologie w Dubaju

Krajowa Izba Gospodarcza ma wypracowane i solidne relacje z partnerami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W grudniu 2021 KIG zorganizowała misję polskich przedsiębiorców na Polsko – Arabskie Forum Gospodarcze, podczas którego została odnowiona umowa o współpracy z Federacją Izb Przemysłowo – Handlowych ZEA oraz powołana bilateralna Rada Biznesu „Poland – UAE Joint Business Council”, stanowiąca ramy umacniania i rozszerzania praktycznego współdziałania polskich
i emirackich przedsiębiorców.

 

Galeria zdjęć – Targi WETEX 2021


Kontakt

Agnieszka Salamończyk
Zastępca Dyrektora
Biuro Współpracy z Zagranicą
tel. 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.